wtorek, 25 czerwca 2024 15:04

Na szklaku spotkali niedźwiedzicę z młodymi. "Brawo dla turystów" [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Na szklaku spotkali niedźwiedzicę z młodymi. "Brawo dla turystów" [WIDEO]

Kilka dni temu na szlaku w Dolinie Chochołowskiej doszło do niecodziennego spotkania. Para turystów natknęła się na spacerującą niedźwiedzicę z młodymi. Udostępnione za pośrednictwem mediów społecznościowych nagranie cieszy się w sieci ogromną popularnością. Na słowa uznania zasługuje również zachowanie turystów, które było wręcz wzorowe.

Spotkanie niedźwiedzia na szlaku to na pewno niezapomniane przeżycie. Najważniejsze jednak by wiedzieć, jak się wówczas zachować. Do takiego niecodziennego spotkania doszło kilka dni temu na szlaku w Dolinie Chochołowskiej. Para turystów stanęła "oko w oko" z niedźwiedzią rodziną.

"Odeszły w swoją stronę"

Na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu widzimy, jak z przydrożnych krzaków niespodziewanie wyłoniła się niedźwiedzica. Zwierzę najpierw bacznie się rozejrzało, a po chwili na drogę, z leśnej gęstwiny, wyszły trzy małe niedźwiadki. Sytuację tę przez cały czas obserwowała para turystów, która doskonale wiedziała, jak należy się zachować. – Nikt nie podchodził do niedźwiedzicy z młodymi, a one wkrótce odeszły w swoją stronę. Brawa dla turystów za odpowiedzialne zachowanie – przekazali przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego za pośrednictwem Facebooka.

Takie niecodzienne mieliśmy dzisiaj spotkanie. Nikt nie podchodził do niedźwiedzicy z młodymi, a one wkrótce odeszły w swoją stronę. Brawa dla turystów za odpowiedzialne zachowanie!

Opublikowany przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie - Oddział w Bielsku-Białej Niedziela, 23 czerwca 2024

Internauci chwalą zachowanie turystów, którzy zachowali spokój i nie drażnili zwierzęcia. – No mogło być niebezpiecznie, ale turyści stanęli na wysokości zadania. Tak trzymać – komentują użytkownicy Facebooka.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka