wtorek, 1 sierpnia 2023 07:22

Na tę inwestycję czekają od lat. Skorzystają na tym dzieci

Autor Norbert Kwiatkowski
Na tę inwestycję czekają od lat. Skorzystają na tym dzieci

To bardzo dobra informacja dla mieszkańców Jasienicy. Przy szkole ruszyły właśnie prace wstępne związane z rozbudową i modernizacją istniejącej dotąd infrastruktury edukacyjnej i sportowej.

Nie jest tajemnicą, że są to prace, na które od wielu lat czekają szczególnie dzieci i młodzież z jednostek opiekuńczo-edukacyjnych np. takich jak ta w Jasienicy, gdyż choćby chodniki przylegające do budynku stanowią już zagrożenie dla dzieci korzystających z budynków szkoły.

W ramach inwestycji planowane jest wykonanie muru oporowego, oświetlenia zewnętrznego, schodów terenowych, a także utwardzonego dojścia i dojazdu do nowego budynku, który będzie służył jako stołówka dla dzieci szkoły podstawowej oraz przedszkola. Koszt prac budowlanych przy Zespole Placówek Oświatowych w Jasienicy wraz z wykonaniem dodatkowych prac remontowych wyniesie 2 484 920,92 zł.

Nadchodzące dni to wielkie zmiany dla dotychczasowego zaplecza i infrastruktury szkolnej, gdyż wykonawca Firma Budowlana Sikora Maciej Sikora z Nowego Targu, właśnie rozpoczął prace przygotowawcze, które obejmują oczyszczenie terenu zielonego oddzielającego obydwa budynki oraz usunięcie części starego obejścia z płytek chodnikowych.

- W Jasienicy rozpoczynamy budowę nowego budynku świetlicy, która posłuży dzieciom z zarówno ze szkoły podstawowej, jak i lokalnego przedszkola. Oprócz świetlicy zostanie wybudowany nowy plac zabaw oraz wykonane nowe zagospodarowanie terenu. Szczegóły dotyczące kolejnych remontów w salach dydaktycznych omówiliśmy już z panią radną Katarzyną Stopką oraz dyrektorem ZPO Rafałem Rysiem. Cały czas pracujemy, aby komfort przebywania dzieci w trakcie zajęć opiekuńczo-edukacyjnych był na możliwie jak najwyższym poziomie – mówi burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Nowa stołówka zaprojektowana jako podpiwniczony budynek dwukondygnacyjny przy Zespole Placówek Oświatowych w Jasienicy to zadanie wykonywane przez Gminę Myślenice w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Foto:

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka