wtorek, 3 maja 2022 11:29

Na widok zbliżających się strażników ubrany na czarno nieletni mężczyzna zaczął uciekać

Autor Mirosław Haładyj
Na widok zbliżających się strażników ubrany na czarno nieletni mężczyzna zaczął uciekać

Straż miejska, po otrzymaniu zgłoszenia o młodym mężczyźnie podpalającym trawy, ujęła podejrzanego. Okazał się nim nieletni.

Wieczorem dyżurny przyjął zgłoszenie o treści: ,,Pomiędzy ul. Podmokłą, a ul. Totus Tuus, młody mężczyzna ubrany na czarno, w kapturze, podpala suche trawy”. Wysłany na miejscu patrol zlokalizował obszar objęty płomieniami oraz młodego mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu w zgłoszeniu. Na widok zbliżających się strażników zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu dał za wygraną i został ujęty.

Chwilę później załoga PSP ugasiła łąkę. Młody mężczyzna, jak się okazało nieletni, trafił w ręce policjantów.

– Uwaga! Wypalanie traw to jedna z głównych przyczyn wiosennych pożarów, które stanowią bardzo poważne zagrożenie dla ludzi i mienia. W płomieniach giną też zwierzęta objęte ochroną oraz zagrożone wyginięciem. Pożary spowodowane wypalaniem traw są szczególnie groźne dla ptaków, płazów, drobnych ssaków i różnych gatunków owadów. Niszczone są także siedliska i ostoje tych zwierząt, gniazda, nory, mrowiska, legowiska i inne miejsca schronienia. Ten proceder to jedna z istotnych przyczyn zatruwania atmosfery. Pożary to dodatkowa emisja dwutlenku węgla, węglowodorów aromatycznych i dioksyn, które są szczególnie niebezpieczne dla człowieka. Przypominamy, za wypalanie traw grozi grzywna nawet do 5 tys. zł

– alarmują strażnicy miejscy.

Inf. i foto: Straż miejska

Kraków

Kraków - najnowsze informacje