wtorek, 31 sierpnia 2021 14:34

Nadchodzą ciężkie czasy dla podróżujących do Krakowa. Autobusy zastąpią pociągi...

Autor Norbert Kwiatkowski
Nadchodzą ciężkie czasy dla podróżujących do Krakowa. Autobusy zastąpią pociągi...

2 września rusza przebudowa sieci trakcyjnej na odcinku trasy kolejowej Miechów-Słomniki. Jest to o tyle kiepska informacja dla podróżujących w kierunku Krakowa, że ze względu na duże utrudnienia, niezbędne będzie wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej.

- Prace będą skutkowały koniecznością zamknięcia jednego z torów na odcinku Słomniki-Miechów oraz wprowadzenie ograniczeń prędkości, co przełoży się na zdecydowanie mniejszą przepustowość i brak możliwości przejazdu wszystkich dotychczas kursujących pociągów - poinformowały Koleje Małopolskie.

Co niezwykle istotne, od 29 sierpnia obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów z uwzględnieniem utrudnień i taka sytuacja ma potrwać aż do 6 listopada.

Podróżni będą musieli przesiąść się na autobusy oraz busy, co znacznie przedłuży drogę. Podróżujących z Miechowa i chcących dostać się do Krakowa czeka nawet dwukrotna przesiadka do komunikacji zastępczej, a to nie koniec kłopotów...

Kolejnym problemem jest remont alei 29 listopada w Krakowie, która w godzinach szczytu jest całkowicie zakorkowana, a dojazd mocno uciążliwy.

W nieco lepszej sytuacji są mieszkańcy Słomnik. W stronę ich gminy jeździ znacznie mniej pojazdów niż w kierunku Krakowa.  Większym utrudnieniem dla podróżujących do szkół, pracy czy na uczelnię będzie dotyczyło budowy wiaduktu w Batowicach między gminą Zielonki i Krakowem.

Foto: Koleje Małopolskie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje