środa, 11 maja 2022 11:31

Najwytrwalsi przebiegli 78 kilometrów! Garmin Ultra Race w Myślenicach

Autor Marzena Gitler

Aż 44 zawodników wystartowało w tym roku na najdłuższym dystansie w Garmin Ultra Race w Myślenicach. Zawodnicy do wyboru mieli 78 km, 49 km, 27 km lub 13 km.

Zmagania rozpoczęły się 7 maja już o godzinie 5:00 startem biegaczy na dystansie 78 km. Do rywalizacji stanęło 44 zawodników i zawodniczek, a bieg ukończyło 35 z nich. W tej rywalizacji najlepszy okazał się Piotr Huzior (ATTIQ Team/Salming kat. M50), który pokonał trasę w 07:47:22. Drugie miejsce z czasem 07:50:38, przypadło Grzegorzowi Ziejawskiemu, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Jarosław Zbozień (RMT Team PRO) z czasem 07:57:02.

Wśród kobiet zwyciężyła, ponownie, Agnieszka Górniak-Antkowiak z wynikiem 10:10:05, poprawiając swój zeszłoroczny wynik o 35 minut. Drugą zawodniczką na mecie była Anna Szlifińska-Nowak (11:01:12). Miejsce trzecie przypadło Ilonie Wtorek-Bugańskiej z teamu Carbon Silesia Sport, która na mecie pojawiła się po 11 godzinach, 22 minutach i 21 sekundach od startu.

Trzy godziny później, o 8:00 do rywalizacji przystąpili zawodnicy z dystansu 49 km, gdzie w kategorii OPEN triumfował Marcin Baniak (04:50:49), drugi był Michał Brysz, uzyskując czas zaledwie 10 sekund gorszy od zwycięzcy, zaś trzecie miejsce na podium wywalczył Łukasz Szaporów (05:07:28). Wśród kobiet najlepszą okazała się Paulina Skrzypczyk (05:29:06). Drugie miejsce zajęła Justyna Flis-Czajka (05:33:29), a trzecie Maryna Trygubenko (05:46:59).

O godzinie 10 do rywalizacji dołączyli biegacze startujący na 27 km, a następnie o godzinie 10.30 zawodnicy z najkrótszego dystansu – 13 km. Poniżej prezentujemy wyniki tych dwóch rywalizacji.

Wiele emocji przyniosła rywalizacja Korpo Ultra, gdzie triumfowała drużyna Huragan Ligota z czasem końcowym zawodników 22:39:48. Drugim najlepszym teamem okazała się drużyna Carbon Silesia Sport, który zanotowała czas o niemal 2 godziny gorszy od zwycięzców tej rywalizacji. Podium uzupełnili zawodnicy z teamu Rozbiegane Dobczyce.

Podczas zawodów Garmin Ultra Race Myślenice 2022 tradycyjnie odbyły się biegi dla dzieci – Garmin Junior. Najmłodsi rywalizowali na jednym z trzech dystansów: 1000 m, 500 m oraz 200 m.

Impreza odbyła się przy wsparciu Miasta i Gminy Myślenice pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki.

Garmin Ultra Race to cykl biegów. Kolejne odbędą się we wrześniu w Radkowie i w grudniu w Gdańsku.