środa, 12 czerwca 2024 07:58

Napadli 26-latka późną nocą. Sprawcy to jeszcze nastolatkowie

Autor Patryk Trzaska
Napadli 26-latka późną nocą. Sprawcy to jeszcze nastolatkowie

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dokonali rozboju na mieszkańcu Nowego Sącza. 16-latkowie zabrali pokrzywdzonemu pieniądze i telefon komórkowy, wcześniej używając wobec niego siły. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem na Al. Wolności w Nowym Sączu. Tam, 26-latek został zaczepiony przez dwóch nastolatków, którzy zażądali pieniędzy. Mężczyzna odmówił, a w odpowiedzi nastolatkowie pchnęli go na chodnik.

26-latek przewrócił się na chodnik i stracił przytomność. Napastnicy wykorzystali okazję i ukradli mu pieniądze oraz telefon komórkowy.

Na miejsce została wezwana policja, która ustaliła rysopis sprawców. Zostali oni szybko namierzeni i zatrzymani na terenie jednej z dzielnic Nowego Sącza. Okazało się, że obaj napastnicy mają zaledwie 16 lat. Dodatkowo, jeden z nastolatków był poszukiwany przez policję z uwagi na to, że kilka dni wcześniej uciekł z jednego z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Małopolsce.

Po wykonaniu czynności poszukiwany nastolatek trafił z powrotem do ośrodka, z kolei drugi został przekazany rodzinie. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

Inf./fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka