piątek, 24 lutego 2023 11:54

Nastolatka miała pełnić rolę kuriera. Została złapana na gorącym uczynku

Autor Norbert Kwiatkowski
Nastolatka miała pełnić rolę kuriera. Została złapana na gorącym uczynku

Młodość rządzi się swoimi prawami, jednak gdy człowiek przekracza 18. rok życia to wiele się zmienia. Przekonała się o tym  nastolatka pełniąc rolę kuriera, która brała udział w oszustwie metodą „na wypadek”.

21 lutego oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został poinformowany o usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy od małżeństwa z Oświęcimia. Z relacji zgłaszających wynikało, że na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, która płacząc do słuchawki podała się za ich synową. Przekazała, że została zatrzymana przez Policję, ponieważ miała wypadek drogowy, podczas którego potrąciła kobietę w ciąży. Wtedy do rozmowy włączył się mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Przekazał, że piesza, poszkodowana w wypadku leży w ciężkim stanie w szpitalu, a ich synowa trafi do aresztu w przypadku gdy nie wpłacą 110 tysięcy złotych. Małżeństwo przekazało, że  takich pieniędzy nie posiadają lecz dysponują 20 tysiącami złotych. W związku z tym mężczyzna poinstruował ich, że po pieniądze zgłosi się kurierka z policji.

W chwili gdy kobieta zjawiła się przed domem seniorów została zatrzymana przez policjantów z Wydziału Kryminalnego.  Jak się okazało „kurierką” była 18 – letnia mieszkanka Śląska. Trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. W trakcie postępowania śledczy ustalili, że jej udział w przestępstwie miał polegać na odebraniu pieniędzy od pokrzywdzonych i przewiezieniu paczki w umówione miejsce. Na podstawie zebranych dowodów zatrzymanej został przedstawiony zarzut usiłowania oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Małżeństwo z Oświęcimia wykazało się rozsądkiem i ostrożnością. Nie dali się wprowadzić w błąd oszustom i nie stracili pieniędzy.

Źródło oraz foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka