czwartek, 24 czerwca 2021 11:01

Nauka nie kończy się na podręcznikach. Postaw na różnorodność!

Autor Artykuł sponsorowany
Nauka nie kończy się na podręcznikach. Postaw na różnorodność!

Edukacja pełni w życiu każdego z nas niezwykle istotną funkcję. To właśnie na jej kolejnych szczeblach możemy zdobyć wiedzę z naprawdę wielu dziedzin oraz poszerzać swoje horyzonty. Niestety młode osoby szybko zniechęcają się do szkoły, do czego przyczynia się między innymi konieczność wielogodzinnego siedzenia nad podręcznikami. Czytają całe połacie tekstu, starając się przyswoić kolejne definicje czy najważniejsze w historii świata daty. Nie zawsze jest to jednak efektywne i znużyło by niejednego dorosłego. Można więc sobie wyobrazić jak męczące może być to dla młodych ludzi, którzy mają niemalże nieskończone pokłady energii. Wszystko to sprawia, że warto poszukiwać atrakcyjniejszych sposobów na przekazywanie wiedzy dzieciom, takich jak platforma edukacyjna dlaucznia.pl czy też gry edukacyjne. Wówczas nauka będzie nie tylko ciekawsza, ale także przyniesie bardziej satysfakcjonujące efekty.

Internet i jego możliwości

Internet jest wyjątkowym narzędziem, dzięki któremu jesteśmy w stanie znaleźć informacje na dowolny temat. Warto zatem pokazać dzieciom jak z niego korzystać w rozsądny sposób oraz jak czerpać z niego wiedzę. Zresztą możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele i nieustannie pojawiają się coraz to nowsze aplikacje czy strony internetowe, które mogą uczynić naukę znacznie atrakcyjniejszą. Jedną z nich jest chociażby platforma edukacyjna dlaucznia.pl, na której znajdują się opracowania tematów z przedmiotów szkolnych. Są one jednak znacznie ciekawsze niż te znajdujące się w podręcznikach, ponieważ zostały urozmaicone o fiszki, infografiki, filmiki czy animacje. Dzięki temu każdy uczeń może wybrać tę formę nauki, która najbardziej mu odpowiada. Warto również szukać w Internecie filmów dokumentalnych przedstawiających świat przyrody czy historyczne wydarzenia, ponieważ skutecznie zaciekawią poruszanymi tematami nawet najmłodszych widzów.

Zobaczyć na własne oczy

Chyba nie ma lepszego sposobu na to, żeby poszerzać swoją wiedzę, od zobaczenia na własne oczy istotnych miejsc, dzieł czy zjawisk. To właśnie takie rzeczy zapamiętujemy lepiej i na dłużej, a przede wszystkim jesteśmy w stanie dowiedzieć się znacznie więcej niż z opisu znajdującego się w książce. Z tego powodu już od najmłodszych lat warto odwiedzać z dziećmi liczne centra czy parki nauki. To właśnie w nich można obserwować różnorodne eksperymenty, a często także samemu je przeprowadzać, co oczywiście stanowi dla młodych osób niemałą atrakcję. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zwiedzanie zabytków znajdujących się w okolicy. Mogą być to zarówno dawne siedziby królów, jak i najstarsze dzielnice miast. Warto podczas zwiedzania zapoznać się nie tylko z ich historiami, ale również legendami. Rozbudzi to dziecięcą wyobraźnię i zdecydowanie przyczyni się do lepszego zapamiętania miejsca.

Gry i zabawy

Przebywając z dziećmi, nie sposób zignorować ich niesamowitych pokładów energii oraz chęci do ciągłej zabawy. Dlaczego zatem nie wykorzystać tego podczas nauki? Wbrew pozorom jest to niezwykle łatwe do połączenia, a co więcej, wiele z nas znacznie lepiej oraz szybciej uczy się właśnie poprzez aktywność fizyczną. Warto do tego typu gier ruchowych włączyć różnorodne rymowanki czy piosenki. Powinny być one przede wszystkim łatwe do zapamiętywania oraz pomagać w nauce słówek po angielsku bądź części ciała. Poznawanie świata w taki sposób jest znacznie bardziej atrakcyjne oraz przystępne, dlatego dobrze jest szukać coraz to nowszych możliwości. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są gry edukacyjne oraz quizy znajdujące się na platformie edukacyjnej dlaucznia.pl. Są one angażujące oraz pomagają dziecku w skupieniu się na dłuższy czas, o co trudno w przypadku nauki z podręczników.

Artykuł powstał przy współpracy z dlaucznia.pl

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje