piątek, 6 sierpnia 2021 09:57

Nawałnica w Myślenicach, trwa szacowanie strat! [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Nawałnica w Myślenicach, trwa szacowanie strat! [FOTO]

Uszkodzona infrastruktura drogowa, zatkane przepusty, uszkodzone dwa obiekty mostowe w Porębie, a także kilka lokalnych podtopień – to efekt nocnej nawałnicy w Gminie Myślenice. Sprawna reakcja Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych już w godzinach wieczornych pozwoliła na uniknięcie większych strat na mieniu zarówno komunalnym, jak również prywatnym.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka od 19:00 w czwartek ogłosił alarm przeciwpowodziowy, a Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego przygotowywał służby ratownicze oraz strażaków do akcji przeciwpowodziowej. Wydano kilka tysięcy przeciwpowodziowych worków z piaskiem.

- Dziękuję strażakom za sprawną akcję przeciwpowodziową. To dzięki szybkiej reakcji na ulewne deszcze udało nam się zabezpieczyć mienie gminne i prywatne, aby straty powodziowe nie były większe. Obecnie trwa szacowanie strat, bowiem nie obyło się bez zniszczeń. Wizytowaliśmy teren, teraz znów musimy oszacować straty powstałe w wyniku nawałnic. Dla mieszkańców dostępne są wciąż numery alarmowe Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Centrum Usług Społecznych, gdzie można zgłosić szkody wyrządzone przez powódź – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Numery kontaktowe do Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego:

- 12 372-09-30,
- 12 372-09-31,
- 12 639-23-75

Numer alarmowy Państwowa Straż Pożarna w Myślenicach: 12 373 41 00 lub 112

Numer do Centrum Usług Społecznych w Myślenicach: 519 541 549

UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje