poniedziałek, 21 marca 2022 06:34

Nie dość, że nie nie wyjechała z Rosji, to jeszcze odcięła ukraińskich pracowników od komunikacji

Autor Mirosław Haładyj
Nie dość, że nie nie wyjechała z Rosji, to jeszcze odcięła ukraińskich pracowników od komunikacji

Francuska firma Leroy Merlin odcięła swój oddział na Ukrainie od wszystkich korporacyjnych środków komunikacji.

Najpierw media obiegła wiadomość, że firma Leroy Merlin nie zawiesiła działalności w Rosji. Teraz do sieci trafiła informacja o postępowaniu sieci sklepów budowlanych względem ukraińskich pracowników. Sprawę przedstawiła na Linkedin Liudmyla Dziuba zatrudniona w ukraińskim zespole HR francuskiej firmy.

Niemal 800 ukraińskich pracowników zostało odłączonych od komunikacji korporacyjnej. Liudmyla Dziuba donosi, że „wszyscy pracownicy Leroy Merlin Ukraina stracili ze sobą kontakt. Gdy wielu naszych pracowników jest w niebezpieczeństwie, w okupowanych, zbombardowanych rejonach pod gruzami. Właśnie takie działania Grupy nas załamują”.

Menadżerka dodała:

– W pewnym momencie nie mieliśmy narzędzi, aby zapewnić pomoc humanitarną i medyczną pracownikom, którzy tak bardzo jej potrzebują.

Szefowa zespołu HR Leroy Merlin na Ukrainie zwróciła się do dyrektora ds. łańcucha dostaw Guillaume’a Juliena, prezesa Leroy Merlin Ukraina Denisa Schiesa i dyrektora finansowego Grzegorza Waskowa słowami:

– Proszę wyjaśnić, jakie środki cyfrowego bezpieczeństwa kont (wyłącznie ukraińskich kolegów), które potencjalnie mogą zostać zaatakowane przez hakerów, można porównać do zagrożenia życia pracowników, którzy w krytycznym momencie zostali odcięci od komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, a potrzebują pomocy?

Inf.: tvp.info

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje