piątek, 28 października 2022 10:08

Nie mają nawet 18-lat! Sprawcy brutalnego pobicia na pętli Czerwone Maki zatrzymani

Autor Katarzyna Jamróz
Nie mają nawet 18-lat! Sprawcy brutalnego pobicia na pętli Czerwone Maki zatrzymani

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawców brutalnego pobicia mężczyzny, do którego doszło na początku października na pętli tramwajowej „Czerwone Maki”. Zatrzymani mężczyźni to dwaj 17-latkowie. W domu jednego z nich śledczy znaleźli maczety, siekierę, gaz oraz akcesoria pseudokibicowskie.

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce 7 października na pętli tramwajowej "Czerwone Maki". Doszło tam do napaści na mężczyznę, który przy użyciu ostrego narzędzia został pobity przez dwóch zamaskowanych sprawców. Na pomoc poszkodowanemu ruszyli wówczas motorniczy oraz członek pogotowia przystankowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

Ofiara pobicia trafiła do szpitala, natomiast sprawcy zdążyli uciec z miejsca przed przybyciem służb. Sprawą pobicia zajęli się policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie, którzy pracowali nad tym, aby ustalić sprawców przestępstwa. W piątek (21 października) kryminalni z „piątki” pojechali do jednego z mieszkań na Ruczaju, gdzie według ich ustaleń, zamieszkiwać miał jeden z napastników. Funkcjonariusze wylegitymowali, a następnie zatrzymali podejrzewanego 17-latka. Młody mężczyzna został przewieziony do komisariatu przy ul. Zamoyskiego w Krakowie. Śledczy ustalili także dane drugiego ze sprawców, jednak ten chcąc zmylić funkcjonariuszy, często zmieniał miejsca pobytu. Policjanci wiedzieli, że zatrzymanie go będzie tylko kwestią czasu.

W środę (26 października) kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie ustalili, że poszukiwany 17-latek może ukrywać się w jednym z domów na terenie Piasków Nowych. Mężczyzna faktycznie został tam zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Policjanci przeszukali dom, wraz z przyległymi zabudowaniami.

– W trakcie sprawdzenia funkcjonariusze znaleźli schowane w jednym z budynków gospodarczych maczety, siekierę, gaz oraz akcesoria pseudokibicowskie jednego z krakowskich klubów piłkarskich, które mężczyzna miał ze sobą w dniu napaści. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone. Policjanci wykonali z 17-latkami niezbędne czynności oraz zgromadzili materiał dowodowy. W oparciu o zgromadzone materiały Prokurator Rejonowy dla Krakowa Podgórza wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla mężczyzn. Decyzją sądu wobec 17-latków zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące

– informuje podkom. Piotr Szpiech, oficer prasowy KMP w Krakowie.

Młodzi mężczyźni odpowiedzą teraz za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia (za co mogą spędzić „za kratkami” nawet 8 lat) oraz za naruszenie nietykalności cielesnej w związku z interwencją, za co grozić im może do 2 lat więzienia.

Inf./Fot. KMP Kraków

Czytaj również:

Kraków. Gdy motorniczy zobaczył, co robią mężczyźnie, bez zastanowienia ruszył na pomoc
Dzisiaj w nocy (8 października) doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Motorniczy ruszył na pomoc pasażerowi, który na pętli Czerwone Maki został zaatakowany przez dwóch zamaskowanych mężczyzn.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje