czwartek, 6 października 2022 10:19

Nie mieli sobie równych. Strażacy z Myślenic najlepsi w... bieganiu po schodach

Autor Patryk Trzaska
Nie mieli sobie równych. Strażacy z Myślenic najlepsi w... bieganiu po schodach

Myśleniccy strażacy znaleźli się w gronie najlepszych podczas zawodów... w bieganiu po schodach. Przed zawodnikami postawiano wyzwanie pokonania 800 schodów w jak najkrótszym czasie. W zawodach z sukcesami rywalizowały nawet osoby powyżej 70 roku życia.

Zawody odbyły się 1 października. Myślenice reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie: st. kpt. Marek Łabędź, mł. kpt. Szymon Jopek, asp. Mariusz Pustuła oraz mł. asp. Konrad Kucała z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach.

Zawody polegały na biegu dwuosobowych drużyn z Placu Defilad na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu, z maską oraz aparatem ochrony dróg oddechowych. Zadaniem zawodników było pokonanie... aż 800 schodów w jak najkrótszym czasie. Meta końcowa znajdowała się na wysokości 114 metrów na poziomie tarasu widokowego PKIN. Co warto zaznaczyć, zawodnicy rywalizowali w kategorii open oraz 70+.

Reprezentacja z Myślenic nie dała szans rywalom i zostawiła ich daleko w tyle. Asp. Mariusz Pustuła i mł. asp. Konrad Kucała, wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii open z kolei st. kpt. Marek Łabędź i mł. kpt. Szymon Jopek zajęli 3 miejsce w kategorii 70+

W zawodach wzięły udział reprezentacje komend i szkół pożarniczych z całej Polski, łącznie ok. 143 drużyn.

fot. PSP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje