czwartek, 31 sierpnia 2023 14:35

„Nie śpij bo Cię przegłosują!". Gali wręczenia Medalu Wolności Słowa w Gdańsku z udziałem małopolskich samorządowców

Autor Patryk Trzaska
„Nie śpij bo Cię przegłosują!". Gali wręczenia Medalu Wolności Słowa w Gdańsku z udziałem małopolskich samorządowców

„Nie śpij bo Cię przegłosują! Głosujesz – decydujesz!” - hasło to powtarzano wielokrotnie podczas trzeciej Gali wręczenia Medalu Wolności Słowa, która odbyła się wczoraj w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Na wydarzeniu obecny był burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Artur Kozioł.

Wydarzenie organizowane „w trosce o promocję mądrych słów w przestrzeni społecznej oraz wybitnych osób je głoszących, dojrzałą debatę publiczną oraz utrzymanie wolności słowa w Polsce” zgromadziło szereg wybitnych osobistości różnych dziedzin: naukowców, artystów, działaczy społecznych, w tym nagrodzonych: Jurka Owsiaka, Ewy Łętowskiej, Piotra Świerczka, a także prezydenta Lecha Wałęsy i wielu innych.

W tak ważnym miejscu nie mogło zabraknąć reprezentacji samorządowców, którzy przyjechali do Trójmiasta na doroczne spotkanie w rocznicę Porozumień Sierpniowych, w tym burmistrza Wieliczki Artura Kozioła.

Zarówno nagrodzeni, jak i liczni goście podkreślali wagę najbliższych wyborów, które zadecydują o kierunku, w jakim będzie zmierzać nasz kraj i tym, czy będzie to powrót na ścieżkę rozwoju, czy dalszy demontaż osiągnięć demokratycznych przemian, które rozpoczęto w 89 roku. Wśród wielu głosów zabrzmiał też głos gospodarza Wieliczki: „15 października to najważniejszy dzień dla naszej przyszłości. Musimy iść na wybory. Jeśli chcemy nadal żyć w kraju wolności i demokracji to w ten dzień musimy wyjść z domu i zagłosować”.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka