czwartek, 4 marca 2021 14:37

Nie żyje młoda nauczycielka. Kilka dni przed śmiercią przyjęła szczepionkę na koronawirusa

Autor Aleksandra Tokarz
Nie żyje młoda nauczycielka. Kilka dni przed śmiercią przyjęła szczepionkę na koronawirusa

Nie żyje 36-letnia nauczycielka z Leszna, która kilka dni przed śmiercią przyjęła szczepionkę na Covid-19. Kobieta nie cierpiała na przewlekłe choroby. Przeprowadzono sekcję zwłok. Prokuratura wyjaśnia.

36-latka była nauczycielką technologii żywności w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Zmarła w poniedziałek, 1 marca, w swoim domu. Tydzień wcześniej przyjęła dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Pojawiły się spekulacje, jakoby właśnie ten preparat miał przyczynić się do śmierci kobiety, gdyż ta nie cierpiała na przewlekłe choroby.

Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w tej sprawie. Przeprowadzono sekcję zwłok, której wstępne wyniki wykazały, iż zgon nastąpił z przyczyn naturalnych.

Po pobraniu krwi przeprowadzane będą dalsze badania, które pozwolą ocenić przyczynę zgonu. Chodzi o badania histopatologiczne i toksykologiczne.

62 tys. szczepionek nie dotrze do Polski!
Czwartkowa dostawa została odwołana przez producenta szczepionki. Czy preparat dotrze w najbliższym czasie? - Być może w przyszłym tygodniu - powiedział prezes Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
koronawirus najnowsze informacje

inf. RadioZet, fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje