środa, 13 października 2021 08:09

Nie żyje Wiesław Jagiełło, wieloletni burmistrz Krzeszowic

Autor Aleksandra Tokarz
Nie żyje Wiesław Jagiełło, wieloletni burmistrz Krzeszowic

Zmarł Wiesław Jagiełło, wieloletni burmistrz gminy Krzeszowice. Miał 75 lat. - W naszej pamięci pozostanie jako człowiek niezwykle pracowity, prawdziwy samorządowiec, stanowczy, ale pełen życzliwości dla innych, wyróżniający się aktywną działalnością  na rzecz wspólnoty lokalnej – podkreślają pracownicy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.

Wiesław Jagiełło był burmistrzem Gminy Krzeszowice przez trzy kadencje, w latach 1994 – 2006. Był także radnym Rady Miejskiej w Krzeszowicach w kadencjach: 1990-1994, 1994-1998, 2010-2014 oraz bieżącej, która rozpoczęła się w 2018 roku. W 2019 roku uhonorowany został medalem „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice”.

- Składamy Rodzinie, wszystkim bliskim i przyjaciołom słowa wsparcia i pocieszenia, a także najszczersze kondolencje w obliczu tak wielkiej straty – przekazują Przewodniczący i Radni Rady Miejskiej w Krzeszowicach, Burmistrz Gminy Krzeszowice i Pracownicy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach oraz Sołtysi i Przewodniczący Zarządów Osiedli.

- Z przykrością, ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że zmarł Honorowy Druh Wiesław Jagiełło. Nasz przyjaciel i strażak o wielkim sercu, którego obecność, przychylność, wiedza i zaangażowanie są nieocenione i zapisały się na zawsze na kartach historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Tenczynku – napisali w mediach społecznościowych strażacy z OSP Tenczynek.

Wiesław Jagiełło zmarł we wtorek, 12 października, w wieku 75 lat.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 16 października 2021 r. o godz. 12 w kościele parafialnym św. Katarzyny w Tenczynku.

fot. Gmina Krzeszowice

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje