środa, 19 maja 2021 12:36

Nie żyje wyjątkowa postać dla Miechowa. "Wzbudzał ogólny szacunek i respekt"

Autor Norbert Kwiatkowski
Nie żyje wyjątkowa postać dla Miechowa. "Wzbudzał ogólny szacunek i respekt"

Są takie osoby obok których ciężko przejść obojętnie ze względu na ich niezwykłość. Cały Miechów kochał Ernesta Kolano, który  w dniu 17 maja br. po 96 latach życia pełnego pasji i zaangażowania zmarł.

Ernest Kolano był zasłużoną postacią dla Miechowszczyzny, wieloletnim Dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie. Tę funkcję pełnił  od 1 września 1955 roku do 31 sierpnia 1984 roku. To on zainicjował i z sukcesem doprowadził do końca budowę gmachu Liceum.

Obecny dyrektor Zygmunt Dróżdż, tak wspomina swojego zasłużonego poprzednika, z najdłuższym stażem dyrektorskim w historii miechowskiego Liceum: „Był człowiekiem wyjątkowym, podejmował szereg działań służących rozwojowi szkoły. Stwarzał warunki sprzyjające doskonaleniu intelektualnemu i artystycznemu uczniów. Wspierał nauczycieli, cenił sobie współpracę z rodzicami i ze środowiskiem lokalnym. Wzbudzał ogólny szacunek i respekt. Długoletnia praca na stanowisku dyrektora pozostanie dla wielu testamentem Jego działań. Pan Dyrektor Ernest Kolano był człowiekiem wielu pasji, obdarzonym silnym charakterem, erudycją, kulturą osobistą, ale przede wszystkim talentem pedagogicznym, którym zapisał się w pamięci wielu pokoleń uczniów”.

Ostatnie pożegnanie śp. dyr. Ernesta Kolano rozpocznie Msza św. żałobna w Kościele św. Barbary na miechowskim Cmentarzu Parafialnym, w środę 19 maja o godzinie 12.00. Zamiast kwiatów, najbliżsi proszą o ofiarę na Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

Info oraz foto: powiat miechowski

Miechów - najnowsze informacje