poniedziałek, 26 lipca 2021 14:13

W Brzesku zamknięto dwa nielegalne salony gier hazardowych

Autor Głos 24
W Brzesku zamknięto dwa nielegalne salony gier hazardowych

W dniach 14.05.2021 r. i 21.07.2021r. policjanci z Brzeska i funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadzili do zamknięcia dwóch nielegalnych salonów gier hazardowych. Zabezpieczono sześć automatów do gier o wartości 24 tysięcy złotych.

Maszynami zajmowali się 38-letni mieszkaniec i 50-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego, którzy użytkowali je w celach komercyjnych. Mieli na nich zainstalowane gry losowe. Policja zabezpieczyła aż sześć automatów, których wartość wynosi 24 tysiące złotych. Proceder, którym zajmowali się mieszkańcy powiatu brzeskiego, jest wbrew ustawie o grach hazardowych. Zgodnie z ustawą, osoby prywatne nie mogą urządzać gier na automatach w innych miejscach niż kasyna. Grozi za to kara grzywny nawet do 100 tysięcy złotych za jeden automat. Nie tylko właściciele maszyn są narażeni na kary finansowe. Osoby wynajmujące lub dzierżawiące lokal, w którym znajdują się automaty, również mogą ponieść taką karę pieniężną. Za organizowanie gier hazardowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.    

Automaty trafiły do depozytu funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Oddziału Celnego w Tarnowie, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Inf.: KPP Brzesko, fot.: Pixabay

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje