piątek, 11 marca 2022 13:52

Niepołomice. Charytatywny Maraton Zumby: Zatańczmy dla dzieci z Ukrainy!

Autor Joanna Obajtek
Niepołomice. Charytatywny Maraton Zumby: Zatańczmy dla dzieci z Ukrainy!

Charytatywne koncerty, sztuki, zbiórki darów i... tańce? W sobotę, 12 marca rusza roztańczony maraton zumby dla dzieci z Ukrainy. Dochód powędruje do dzieciaków z terenów objętych wojną!

Już w najbliższą sobotę w Niepołomicach o 17:00 odbędzie się charytatywny Maraton Zumba Fitness. To wyjątkowe wydarzenie w szczególnym miejscu, bo na  Zamku Królewskim. Dochód z wydarzenia będzie przeznaczony dla dzieci, które mieszkają w Ukrainie na terenach objętych działaniami wojennymi. Dodatkowo uczestnicy mogą przynieść dla nich słodycze.

Gościem specjalnym charytatywnego maratonu będzie Valeriya Vatsevska, instruktorka zumby i Ukrainka z Odessy. 1 marca uciekła z powodu wojny do Polski. Obecnie przebywa w Gdańsku w schronisku dla uchodźców. Kobieta przyjedzie jutro specjalnie do Niepołomic, aby zatańczyć dla dzieci ze swojego kraju, który musiała wraz z synem nagle opuścić.

– Piękne miasta Ukrainy są niszczone przez wrogów. Moje serce jest naprawdę złamane. Brakuje mi słów, by opisać panującą sytuację. Dziękuje wszystkim ludziom z Polski za tak wiele otwartego serca, pomoc i wsparcie – mówi Valeriya Vatsevska z Ukrainy.

Poza Valeriya Vatsevska do roztańczonej ekipy dołączyli polscy instruktorzy, którym nie jest obojętny los Ukraińskich dzieci.  To m.in. Ewa Janisz, Marta Dudzińska - Cieślik, Katarzyna Kozdęba i Paweł Błaszkiewicz.

Marta Dudzińska - Cieślik w akcji/ fot. fb: MARATON ZUMBA FITNESS razem dla UKRAINY

W pomoc dzieciom z Ukrainy włączyły się dzieciaki ze Szkoły Tańca MDS Niepołomice. Młodzi tancerze zapraszają na swój pokaz w sobotę o 16.45.

Dzieciaki ze Szkoły Tańca MDS zapraszają na pokaz/ fot. fb: MARATON ZUMBA FITNESS razem dla UKRAINY

Maraton Zumba Fitness startuje w sobotę, 12 marca  na Zamku Królewskim w Niepołomicach o 17:00. Impreza charytatywna potrwa do 20:00. Wstęp na Zumbę jest możliwy za dowolną wpłatę do puszki.


Jak dojechać do Niepołomic z Krakowa?

Organizatorka imprezy, Jolanta Sosnal ma dobrą wiadomość dla osób z Krakowa, które nie posiadają samochodu. Do Niepołomic kursuje bezpośrednio komunikacja MPK. Dojedziemy trzema autobusami:

  • Linią 301 z Nowego Kleparza, przez Aleje, Rondo Matecznego, Wieliczkę
  • Linią 211 spod Kombinatu w Nowej Hucie, ul. Igołomską
  • Linią 221 z Małego Płaszowa, przez Rybitwy, Brzegi, Grabie

Autobusy kursują w sobotę do późna, dlatego nie będzie problemu z powrotem po zakończonym maratonie z Niepołomic do Krakowa.

Fot. fb: MARATON ZUMBA FITNESS razem dla UKRAINY

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje