wtorek, 26 lipca 2022 12:36

Nietrzeźwa kobieta wjechała w pieszą hulajnogą. Ta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala

Autor Katarzyna Jamróz
Nietrzeźwa kobieta wjechała w pieszą hulajnogą. Ta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala

Młoda kobieta jadąca na hulajnodze elektrycznej potrąciła 52-letnią mieszkankę Zakopanego wysiadającą z autobusu. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości 26-latce grozi nawet do 3 lat więzienia.

W miniony wtorek (19 lipca) około godziny 14.00 w Zakopanem na osiedlu Mrowce doszło do poważnego wypadku, po którym 52-letnia piesza z poważnymi obrażeniami trafiła do zakopiańskiego szpitala. Kobieta wysiadając z autobusu została potrącona przez osobę poruszającą się na hulajnodze elektrycznej po chodniku.

– Na miejscu policjanci zakopiańskiej drogówki ustalili, że 26-latka jadąca elektryczną hulajnogą po chodniku jest nietrzeźwa. Badania alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jej organizmie. Z uwagi na okoliczności i poważne obrażenia głowy poszkodowanej wszczęto policyjne dochodzenie. Za spowodowanie wypadku 26-letniej mieszkance powiatu nowotarskiego może grozić kara więzienia nawet do lat 3

– informuje zakopiańska policja.

Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dozwolone wyjątkowo. Tylko wtedy, gdy zgodnie z przepisami, pojazdy po jezdni poruszają się z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Hulajnogą elektryczną po chodniku należy jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszemu oraz nie utrudniać jego ruchu. Przypominamy, że hulajnoga elektryczna jest pojazdem, a jej użytkownik to kierujący. Wiążą się z tym zarówno przywileje, jak i obowiązki.

Inf. Policja Zakopane
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Podhale

Podhale - najnowsze informacje