środa, 12 czerwca 2024 12:52

Noc Teatrów 2024 w Tarnowie. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Autor Patryk Trzaska
Noc Teatrów 2024 w Tarnowie. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Już w najbliższy weekend w Tarnowie będzie można ponownie obudzić w sobie dziecko. W ramach Nocy Teatrów 2024, Teatr im. Ludwika Solskiego przygotował program atrakcji, które mają trafić w gusta widzów w każdym wieku.

Noc Teatrów to wydarzenie kulturalne, które odbywa się w różnych miastach Polski. Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie sztuki teatralnej i zachęcanie szerokiej publiczności do odwiedzania teatrów poprzez oferowanie darmowych lub symbolicznie płatnych przedstawień, warsztatów, spotkań z aktorami i reżyserami oraz innych atrakcji związanych z teatrem.

Pomysł na Noc Teatrów zrodził się z inspiracji podobnymi wydarzeniami organizowanymi w innych dziedzinach kultury, takimi jak Noc Muzeów. Pierwsza Noc Teatrów w Krakowie odbyła się w 2007 roku, z inicjatywy Urzędu Miasta Krakowa, który chciał uczcić obchody 750-lecia lokacji miasta. Od tamtej pory impreza zyskała na popularności i stała się corocznym wydarzeniem przyciągającym tysiące miłośników teatru.

Z roku na rok akcja cieszy się coraz większą popularnością. Trendu nie zatrzymała nawet pandemia Covid-19. W tym roku wyjątkowe atrakcje dla mieszkańców Tarnowa przygotował m.in.  Teatr im. Ludwika Solskiego. – Wakacje tuż tuż, mimo wszystko warto jeszcze zostać myślami przy tarnowskiej scenie i sprawdzić co przygotował teatr. Oferta jest bardzo zróżnicowana, znajdą się propozycje zarówno dla najmłodszych, ale też od młodzieży dla młodzieży. Nie zabraknie również pozycji dla osób, które od lat wspierają i interesują się naszą historią - mówi Karolina Jamrozowicz, kierownik Biura Promocji i Organizacji Widowni.

Co zobaczą widzowie podczas tegorocznej Nocy Teatrów? W piątkowy wieczór, (15 czerwca) o godzinie 20:00, oraz w sobotę, (16 czerwca) o 18:00, na Małej Scenie odbędzie się spektakl "Kantata na cztery skrzydła" w reżyserii Ireneusza Pastuszaka. Ta tragikomedia przedstawia przenikanie się świata boskiego i ludzkiego w najmniej spodziewanych momentach, oferując widzom wyjątkowe doświadczenie teatralne.

Również 15 i 16 czerwca o 20:00, ale na Scenie Underground zagości spektakl "Sherlock Holmes – Studium w Szkarłacie" w wykonaniu grupy teatralnej Szklana Maska. Ta adaptacja klasycznej historii kryminalnej, w której Sherlock Holmes i doktor John Watson rozwiązują zagadkę tajemniczego morderstwa, z pewnością przyciągnie fanów literatury detektywistycznej.

Dodatkową atrakcją będzie darmowy pokaz ostatniego odcinka miniserialu dokumentalnego "Opowieści teatralne", który odbędzie się 15 czerwca o 20:00 w foyer tarnowskiego teatru. Serial ten powstał z okazji jubileuszu 70-lecia sceny zawodowej Teatru im. Ludwika Solskiego.

Z kolei na zakończenie weekendu, (16 czerwca) o godzinie 15:00, odbędzie się spektakl "Pinokio" w reżyserii Rafała Matusza. Ta poruszająca opowieść o mądrości i dojrzałości, na którą trzeba zapracować, została objęta patronatem Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie.

inf./fot: Materiały Prasowe

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka