niedziela, 4 lutego 2024 09:50

Nowa metoda oszustów. Ofiarą padł mieszkaniec Piwnicznej-Zdroju

Autor Patryk Trzaska
Nowa metoda oszustów. Ofiarą padł mieszkaniec Piwnicznej-Zdroju

Można powiedzieć, że nowy rok dopiero co się zaczął, a oszuści wciąż nie próżnują. Mieszkaniec Piwnicznej-Zdroju stracił pieniądze po tym, jak do jego domu kurier dostarczył przesyłkę za pobraniem. Pod nieobecność mężczyzny paczkę odebrał jeden z domowników i uregulował należność. Szybko okazało się, że mężczyzna nic nie zamawiał, a w środku znajdowały się buty o niewielkiej wartości.

O tym, że oszuści wyłudzają pieniądze w momentach, gdy się tego najmniej spodziewamy, przekonał się mieszkaniec Piwnicznej-Zdroju. Pod nieobecność mężczyzny do jego domu zapukał kurier z przesyłką za pobraniem. Jeden z domowników odebrał ją i zapłacił 250 złotych.

Kiedy 43-latek wrócił, był zdziwiony tą sytuacją, ponieważ niczego nie zamawiał i nie spodziewał się też żadnej przesyłki. Gdy zajrzał do środka pudełka, okazało się, że w środku są buty o niewielkiej wartości. Oszukany mężczyzna natychmiast poinformował o sprawie piwniczańskich policjantów.

Ci od razu podjęli działania mające zwrot 43-latkowi skradzionych pieniędzy. Te na szczęście niedługo wrócą do właściciela.

W związku z tym zdarzeniem policjanci apelują o ostrożność. Aby nie dać się oszukać w podobny sposób, szczególną czujność powinny zachować zwłaszcza osoby, które często robią zakupy w Internecie, a ich bliscy są przyzwyczajeni, że kurierzy dostarczają do nich paczki.

źródło: KMP Nowy Sącz

fot. pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka