sobota, 15 października 2022 11:22

Nowa rola krakowskiego smoka. Zadecydowali internauci!

Autor Marzena Gitler
Nowa rola krakowskiego smoka. Zadecydowali internauci!

Smok Krakusek został wybrany oficjalną maskotką Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie i Małopolsce.

Zakończył się konkurs na maskotkę III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Z niemal 2500 nadesłanych prac, komisja wybrała trzy, które zostały poddane pod głosowanie internautów na Facebooku. Najwięcej "lajków" zdobył właśnie sympatyczny Smok Krakusek i to on został oficjalną maskotką sportowej rywalizacji. Choć głodowanie internautów stanowiło tylko 20 proc. punktów w końcowej ocenie, komisja konkursowa uznała, że wybór był słuszny.

W ostatecznej rozgrywce smok rywalizował z Salamandrą Sandrą i Rysiem Ryszardem. Jednak wiadomo - smok to smok a Kraków bez smoka nie byłby Krakowem!

"Uwaga! Uwaga! Mamy zwycięzcę! To była wyrównana walka, a kandydaci szli łeb w łeb! Po ostatecznym posiedzeniu komisji i zliczeniu Waszych głosów, konkurs na maskotkę wygrał Smok Krakusek autorstwa Katarzyny Biśty! Serdecznie gratulujemy i już nie możemy się doczekać, aż Twój projekt stanie się rzeczywistością! Bardzo gratulujemy też twórcom pozostałych prac, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej kreatywności!" - napisali organizatorzy Igrzysk na Facebooku.

📣 Attention! Attention! We have a winner! 🎉 It was a close fight, and the candidates went neck and neck! After the...

Opublikowany przez European Games Kraków-Małopolska 2023 Piątek, 14 października 2022

Autorką zwycięskiej pracy jest 15-letnia Katarzyna Biśta z Libiążą. Nagrodą za zwycięstwo jest zaproszenie jej wraz z rodziną na trybunę VIP podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk europejskich. Otrzyma też spersonalizowaną maskotkę oraz zestaw oficjalnych gadżetów IE2023.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje