środa, 15 maja 2024 13:21

Nowe fakty ws. zabójstwa dwójki dzieci. Matka zatrzymana na 3 miesiące

Autor Patryk Trzaska
Nowe fakty ws. zabójstwa dwójki dzieci. Matka zatrzymana na 3 miesiące

Trzy miesiące spędzi w areszcie Monika B., która usłyszała zarzuty zabójstwa swoich małoletnich córek w Woli Szczucińskiej (powiat dąbrowski). W opinii śledczych kobieta miała zabić swoje dzieci, a następnie ich zwłoki wrzucić do ogniska.

O sprawie jako pierwsze poinformowało RMF FM. Z informacji rozgłośni wynika, że na terenie jednej z posesji w powiecie dąbrowskim funkcjonariusze odkryli pogorzelisko, a w nim ludzkie szczątki. Dzieci miały mieszkań w domu znajdującym się pod tym samym adresem.

Sprawa od początku była bardzo skomplikowana i wielowątkowa, a policja była zachowawcza w wypowiedziach medialnych.

Teraz jednak wiemy już, że tarnowski sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec Moniki B – matki dziewczynek, której postawiono zarzut podwójnego zabójstwa.

Śledczy uważają, że matka dzieci zabiła swoje córki około godziny 22:00 w czwartek w domu. Mają o tym świadczyć ślady krwi, które ujawniono w budynku. Następnie kobieta miała rozpalić za domem ognisko, do którego wrzuciła zwłoki.

Policjantów zaalarmowała babcia dziewczynek, która wcześniej miała otrzymać d swojej córki niepokojącego SMS-a. Funkcjonariusze na miejscu odnaleźli w pogorzelisku zwęglone zwłoki dzieci.

Za zabójstwo Monice B. może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Foto: policja.pl

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje

Rozrywka