czwartek, 15 czerwca 2023 09:28

Kierowca nie miał szans. Nowe informacje o poważnym wypadku w Niepołomicach [FOTO]

Autor Marzena Gitler
Kierowca nie miał szans. Nowe informacje o poważnym wypadku w Niepołomicach [FOTO]

13 czerwca informowaliśmy o poważnym wypadku w Niepołomicach, w którym do poszkodowanego wezwano śmigłowiec LPR. Policja potwierdziła dziś, że kierowcy toyoty, który zderzył się z ciężarówką, nie udało się uratować.

Przypomnijmy, 13 czerwca br., około godz. 9 na drodze krajowej nr 8 w Niepołomicach, w powiecie wielickim doszło do poważnego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem marki Toyota, 45-letni mieszkaniec powiatu wielickiego, na ulicy Władysława Wimmera z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym.

Siła uderzenia była ogromna. Z toyoty został zmiażdżony wrak. Na miejsce wyjechały trzy zastępy OSP Niepołomice. Kierowca osobówki był zakleszczony w samochodzie. Aby dostać się do niego, strażacy musieli odciąć dach pojazdu. Niestety, mimo wysiłku ratowników nie udało się uratować 45-latka.

Obwodnica Niepołomic była zablokowana przez ponad 4 godziny. W działaniach udział brały również trzy zastępy z JRG PSP Wieliczka, śmigłowiec LPR, karetka ZRM Niepołomice oraz policja i prokurator. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku będą ustalane przez policjantów w postępowaniu pod nadzorem prokuratury.  

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka