środa, 12 lutego 2020 15:22

Nowe informacje ws. remontu lokali w Krakowie

Autor Katarzyna Domagała
Nowe informacje ws. remontu lokali w Krakowie

Informacji na temat zagospodarowania pustostanów i innych lokali mieszkalnych oraz remontów zasobów mieszkaniowych będących w zasobie Gminy Miejskiej Kraków wysłuchali radni z Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa.

Na remonty zasobu mieszkaniowego Gminy Miejskiej Kraków Zarząd Budynków Komunalnych wydatkował w ubiegłym roku 18 mln 656 tys. zł, które przeznaczono m.in. na remonty bieżące budynków, remonty lokatorskie czy remonty pustostanów.

Według stanu na 31 grudnia 2019 r. w Krakowie znajdowało się 1411 pustostanów. Do zasiedlenia zakwalifikowanych zostało 867 pustostanów. Pośród nich znakomitą większość stanowią pustostany do remontu. W 2019 r. na ten cel przeznaczono 10 mln 130 tys. zł, udało się wyremontować 351 pustostanów. Natomiast w latach 2014-2019 wyremontowano łącznie 1525 pustostanów.

Zastanawiamy się nad innym podejściem do procedury remontów lokali znajdujących się w zasobie Gminy Miejskiej Kraków. Chcemy zmienić kolejność i pokazywać potencjalnym lokatorom lokal już wyremontowany, tak by w ciągu kilku tygodniu mogli dostać klucze do mieszkania. To znacznie skracałoby czas od decyzji o przyznaniu lokali do otrzymania go przez najemców – mówił Bogusław Kośmider, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Radni zadecydowali też, by do udziału w pracach Bractwa Filantropii delegować radnych Alicję Szczepańską i Sławomira Pietrzyka. Przyjęli też plan prac Komisji na 2020 r.

Info, foto: krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje