piątek, 8 stycznia 2021 09:38

Nowe perony w Wadowicach już prawie gotowe. Gdzie powstały?

Autor Wiktoria Mitura
Nowe perony w Wadowicach już prawie gotowe. Gdzie powstały?

Dwa nowe perony pojawiły się na trasie Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Andrychów. Jeden z nich pojawił się w Choczni, gdzie zmodernizowano istniejącą stację. Drugi powstał w Wadowicach przy osiedlu Podhalanin. Tu natomiast dobiega końca budowa nowego peronu.

Oba perony mierzą 150 metrów długości, 3,5 metra szerokości i 0,76 wysokości. Na wyposażeniu mają wiaty, ławki, kosze na śmieci, gabloty informacyjne oraz oświetlenie. Wszystko będzie łatwo dostępne także dla osób z niepełnosprawnościami.

Budowa peronów dobiega powoli końca. Przystanek przy osiedlu Podhalanin czeka już tylko na odbiór. W Choczni trzeba jeszcze wybudować drogi dojazdowe – wyjaśnia Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Łączny koszt obu inwestycji to niecałe 2 miliony złotych. Nowa infrastruktura z pewnością przyczyni się do większego dostępu do kolei m.in. dla przyszłych mieszkańców powstającego osiedla.

Budowa i przebudowa przystanków jest częścią największej inwestycji rządowej w gminie, czyli modernizacji linii kolejowej 117. Jej koszt to prawie 130 milionów złotych.

info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje