czwartek, 9 maja 2024 11:46

Nowe rozdanie na Sądecczyźnie. Wiemy kto został starostą oraz przewodniczącym rady

Autor Patryk Trzaska
Nowe rozdanie na Sądecczyźnie. Wiemy kto został starostą oraz przewodniczącym rady

Za nami I sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego VII kadencji. Podczas posiedzenia radni wybrali nie tylko przewodniczącego rady, ale również starostę nowosądeckiego, którym został Tadeusz Zaremba. Polityk Prawa i Sprawiedliwości pokonał w tajnym głosowaniu Marka Kwiatkowskiego, który dotychczas pełnił tę funkcję.

Obowiązki przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego radni powierzali Markowi Pławiakowi. Z kolei na jego zastępców wybrano Marię Barbarę Szarotę oraz Emila Bodzionego. - Bardzo dziękuję za wybór na przewodniczącego Rady i zaufanie, jakim mnie państwo obdarzyli – mówił Marek Pławiak. – Dziękuję wyborcom, którzy docenili moją działalność i wybrali mnie na radnego powiatowego. Będę działał na rzecz rozwoju Sądecczyzny – chcę współpracować ze wszystkimi radnymi – dodawał.

Po obsadzeniu prezydium radni przystąpili do wyboru starosty nowosądeckiego. Zgłoszone zostały dwie kandydatury; Tadeusza Zaremby z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marka Kwiatkowskiego, który dotychczas pełnił tę funkcję. W tajnym głosowaniu górą okazał się Zaremba, pokonując swojego kontrkandydata wynikiem 18 do 11.

- Gratuluję Tadeuszowi Zarembie wyboru na starostę – mówił odchodzący starosta Marek Kwiatkowski. – Mam nadzieję, że pod jego rządami Powiat będzie rozwijał się tak dobrze, jak dotychczas. Deklaruję chęć współpracy, ale też zaznaczam, że będę się przyglądał poczynaniom nowego starosty.

Starosta Tadeusz Zaremba zaproponował na stanowisko wicestarosty Antoniego Koszyka, a na członków Zarządu Powiatu: Pawła Łabudę, Franciszka Kantora i Michała Nowaka. Wszyscy uzyskali akceptację większości radnych.

Dotychczasowy prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego był pytany czy zamierza przeprowadzić czystkę kadrową w urzędzie. - Zależy mi na tym, aby pracownicy mieli zaufanie do siebie nawzajem, a my, jako Zarząd – do nich. Taka zwarta załoga jest silna i wtedy pewne rzeczy potrafimy zrealizować lepiej i szybciej dla mieszkańców – a o to przecież chodzi. O tej „miotle” mówiłbym więc bardzo ostrożnie.

Na pytanie o współpracę z byłym starostą odpowiedział:

– Samorząd działa nadal, więc niektóre zadania będą kontynuowanie. Może pewne rzeczy będziemy widzieć inaczej, ale współpraca jest wskazana, podobnie jak korzystanie z doświadczeń. Ja ze swej strony deklaruję współpracę z byłym starostą i wszystkimi radnymi.

Fot. Maria Olszowska

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka