niedziela, 5 stycznia 2020 09:00

Krzeszowice. Miasto zaplanowało szereg atrakcji na styczeń

Autor Głos 24
Krzeszowice. Miasto zaplanowało szereg atrakcji na styczeń

Styczeń w Krzeszowicach upłynie pod znakiem rozrywki i kultury. Zaplanowano szereg atrakcji dla mieszkańców, w tym koncert  „Śpiewające fortepiany - koncertowo i z humorem”

Podczas koncertu scenie wystąpią gwiazdy telewizyjnego programu rozrywkowego „Śpiewające fortepiany” - Czesław Majewski, Janusz Tylman, soliści Joanna Stefańskia-Matraszek, Ireneusz Miczka oraz perkusista Wojciech Malina Kowalewski. Całość dopełnią barwne i efektowne układy choreograficzne. Bilety w cenie 55 zł do nabycia w kasie CKiS, w biurze Galerii w Pałacu Vauxhall oraz poprzez serwis kupbilecik.pl.

Ponadto, w styczniu w Krzeszowicach odbędą się następujące wydarzenia:

  • 11 stycznia o godz. 10. odbędą się zajęcia w ramach Dziecięcego Uniwersytetu w Krzeszowicach ("Minerały z Polski i ze świata").
  • Do 17 stycznia w Galerii w Pałacu Vauxhall oglądać można prace Aleksandry Kucharskiej-Cybuch, prezentowane na wystawie „Dziadek do orzechów, Tajemnicze dziecko i inne bajki”.
  • 22 stycznia, o godz. 17. uczestnicy dwuletnich warsztatów muzycznych i tanecznych  uroczyście zamkną naukę w ramach projektu „Małopolska Szkoła Tradycji – Matecznik Tradycji w Krzeszowicach”. Pokazy w ich wykonaniu odbędą się w CKiS.
  • 24 stycznia, o godz. 19. zapraszamy na wernisaż wystawy Marity Benke-Gajdy, w jubileusz 40-lecia pracy twórczej. Wystawa czynna będzie w Galerii w Pałacu Vauxhall do 21 lutego.
  • 26 stycznia w Kopalni Talentów w Krzeszowicach odbędzie się impreza charytatywna dla Kacperka Ryło.
  • Z kolei w Galerii pod 1edynką  przez cały styczeń oglądać można prace Agaty Białas, zaprezentowane na wystawie „Od artysty do rzemieślnika – retrospekcje”.
  • Od 27 stycznia do 7 lutego dzieci wezmą udział w akcji „Ferie w mieście”. Koszt półkolonii to 200 zł. Ilość miejsc ograniczona.
  • 31 stycznia, o godz. 18. Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na projekcję filmu „Elena” w reż. Andrieja Zwiagincewa. Dyskusję po filmie poprowadzi Urszula Honek. Wstęp wolny.

Info: Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

Powiat krakowski - najnowsze informacje