piątek, 13 września 2019 11:08

Nowy paczkomat w Limanowej

Autor Głos 24
Nowy paczkomat w Limanowej

Uwielbiasz zakupy przez internet, ale nie lubisz czekać na kuriera? A może sam wysyłasz paczkę za paczką, a na pocztę masz daleko? Mamy dla Ciebie ważną informację: w Limanowej pojawił się nowy paczkomat!

Paczkomaty w Limanowej

Jesteś w trakcie kolejnych zakupów online? A może to Ty sprzedajesz w sieci? Niezależnie od tego, czy to Ty zamawiasz, czy wysyłasz przesyłki - na pewno się ucieszysz. Już od teraz można korzystać z nowego paczkomatu w Limanowej!

Najnowszy paczkomat w Limanowej stanął przy ul. Zygmunta Augusta 4A (przy wjeździe na myjnię samochodową).

Pozostałe paczkomaty w Limanowej znajdziesz tutaj:

  • ul. Piłsudskiego 83 (przy sklepie Delikatesy Centrum)
  • ul. Leśna 7 (usługi finansowe - jest to POP, czyli Punkt Obsługi Paczek)
  • ul. Targowa 2 (stacja paliw Ecco Oil)
  • ul. Tarnowska 9 (przy wjeździe na stację paliw Orlen)

Paczkomat - prostota i wygoda w jednym

Paczkomaty to generalnie świetny wynalazek: przesyłki dostarczane są dużo szybciej niż do rąk własnych (w końcu kurier ma do odwiedzenia jedno miejsce, a nie kilkadziesiąt...), można je odbierać i nadawać przez całą dobę (a nie w godzinach otwarcia punktu pocztowego). Na dodatek sam proces (czy to odbioru, czy nadawania) jest banalnie prosty!

Odbiór paczek z paczkomatu

Jak odebrać paczkę z paczkomatu? Wystarczy wybrać opcję dostawy do paczkomatu podczas zakupów online, podać swój numer telefonu i adres mailowy. Gdy przesyłka trafi już do urządzenia, otrzymasz powiadomienie, w którym znajdzie się kod odbioru. Udajesz się do wybranego w trakcie zakupów paczkomatu i postępujesz zgodnie ze wskazówkami, które pojawią się na ekranie - wpisujesz swój numer telefonu, kod z powiadomienia... i już. Urządzenie otwiera skrytkę, wyciągasz z niej przesyłkę i cieszysz się błyskawicznym odbiorem.

Uwaga, ważne: na odbiór przesyłki od momentu przyjścia powiadomienia masz aż 48 godzin. Co równie ważne, paczkę może odebrać ktoś za Ciebie - jedynie musisz mu podać swój numer telefonu i kod odbioru!

Nadawanie paczek w paczkomacie

Czy nadawanie paczek może być trudne? Na pewno nie w paczkomacie!

Aby nadać przesyłkę, musisz udać się do paczkomatu. Urządzenie przeprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku, wyświetlając kolejne podpowiedzi na ekranie - my zdradzamy, że istnieją dwie metody na nadanie paczki w paczkomacie.

Wariant A

W pierwszej opcji przychodzisz ze swoją paczką do paczkomatu. Wybierasz opcję nadawania przesyłki, wybierasz jej gabaryt, wybierasz paczkomat docelowy oraz podajesz numery telefonu - do siebie i do odbiorcy. Następny krok to opłacenie usługi; w części urządzeń możesz to zrobić kartą płatniczą, jednak w niektórych możesz tego dokonać jedynie za pomocą środków na koncie w Managerze Paczek. Warto sprawdzić to, zanim zabierzesz się za wysyłkę! Po opłaceniu należności otworzy się skrytka. Umieść w niej przesyłkę i zamknij.

Wariant B

W drugiej opcji musisz najpierw zalogować się do Managera Paczek. Gdy to zrobisz, wybierasz opcję wysłania przesyłki. Wtedy wygenerujesz etykietę - czas ją wypełnić i opłacić. Wypełnioną etykietę drukujesz i przyklejasz do przesyłki. Czas ruszyć do paczkomatu! Tu skanujesz numer przesyłki z etykiety, a urządzenie otworzy właściwą dla Twojej paczki skrytkę.

Brawo, właśnie nadałeś paczkę!

Limanowa - najnowsze informacje