środa, 30 grudnia 2020 12:49

Nowy Sącz: 2-latka połknęła baterię. Gdyby nie grupa SPEED, mogłoby być źle

Autor Tomasz Stępień
Nowy Sącz: 2-latka połknęła baterię. Gdyby nie grupa SPEED, mogłoby być źle

Tuż  przed świętami Bożego Narodzenia funkcjonariusze sądeckiej drogówki  pełniący służbę w ramach grupy SPEED przeprowadzili niecodzienną  interwencję – pilotowali do szpitala  samochód wiozący 2-letnią dziewczynkę, która połknęła baterię.

Dwóch  policjantów Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy 23 grudnia br.  około godziny 19 przejeżdżając przez Brzezną zauważyło pojazd, który w  terenie zabudowanym poruszał się  z nadmierną prędkością. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli drogowej,  kierowca volkswagena poinformował, że bardzo spieszy się do szpitala z  2-letnią córeczką, która połknęła baterię. Zdenerwowany mężczyzna  obawiał się o zdrowie dziewczynki, dlatego policjanci  błyskawicznie podjęli decyzję, aby pomóc jej w jak najszybszym i  bezpiecznym dotarciu do sądeckiego szpitala.

Funkcjonariusze  poinformowali o zdarzeniu oficera dyżurnego, włączyli świetlne i  dźwiękowe sygnały uprzywilejowania i eskortowali samochód wiozący  2-latkę. W ciągu kilku minut dziewczynka  dotarła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie czekał już na nią  ratownik medyczny, po czym szybko trafiła pod opiekę lekarzy.

info i fot: KMP w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje