czwartek, 8 października 2020 09:18

Nowy Sącz: COVID-19 w parafii św. Rocha! Zakażony proboszcz

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: COVID-19 w parafii św. Rocha! Zakażony proboszcz

Proboszcz parafii św. Rocha w Nowym Sączu jest zakażony koronawirusem. Kościół parafialny został zamknięty do odwołania.

Jak informuje parafia, proboszcz miał objawy przypominające grypę żołądkową. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym oraz pogotowiem ratunkowym konieczne było, aby do czasu ustąpienia objawów, pozostał w izolacji.

W związku z tym, że objawy nie ustępowały, we wtorek (06.10.) od księdza pobrano wymaz na obecność COVID-19. Wynik testu dotarł do parafii w środę (07.10.). Okazał się pozytywny.

-Z tego względu od środy kościół będzie zamknięty. Zamówione Msze św. będą odprawione w tych samych godzinach w kaplicy na plebanii. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o duchową łączność. O dalszych działaniach będziemy informować w porozumieniu z Sanepidem. Prosimy o modlitwę – informuje parafia.

Zakażony koronawirusem jest także proboszcz parafii pw. św. Antoniego Opata w Męcinie w powiecie limanowskim. Kapłan jest obecnie podłączony do respiratora. Stan jego zdrowia ulega jednak poprawie.

Powiat limanowski: Proboszcz parafii w Męcinie pod respiratorem! „Jego stan ulega stopniowej poprawie”
Proboszcz parafii pw. św. Antoniego Opata w Męcinie jest zakażony koronawirusem. Konieczna była hospitalizacja, a kapłan jest obecnie podłączony do respiratora. Jak informują wikariusze parafii, stan proboszcza ulega stopniowej poprawie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono w księdza Antoniego Pisi…

fot. Facebook/Młodzież parafii św. Rocha w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje