piątek, 9 października 2020 08:23

Nowy Sącz: Dwa samochody stanęły w ogniu. Co się stało?

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Dwa samochody stanęły w ogniu. Co się stało?

Sądeccy strażacy gasili wczoraj dwa pożary samochodów osobowych w Nowym Sączu i Nawojowej. Nieznana jest przyczyna wybuchu ognia.

8 października sądeccy strażacy gasili dwa pożary samochodów osobowych. Do pierwszego zadysponowani zostali około godziny 15.48 do Nowego Sącza na ulicę Grodzką, a o godzinie 16.53 do kolejnego pożaru samochodu w Nawojowej na ulicę Zagórze.

W Nawojowej samochód osobowy marki Citroen stał na środku drogi  i objęty był w całości pożarem. Droga została zablokowana.

-Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu piany ciężkiej na palący się samochód. Zastęp z OSP Nawojowa zapewnił zasilanie wodne. Po przygaszeniu pożaru dokonano otwarcia maski pojazdu przy pomocy łomu co pozwoliło przelać pianą komorę silnika. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pojazd w celu wyeliminowania zarzewi ognia - informuje PSP w Nowym Sączu.

Na miejsce pożaru dojechała pomoc drogowa w celu usunięcia pojazdu z jezdni co pozwoliło udrożnić ruch w obu kierunkach. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Na zdjęciach pożar samochodu w Nawojowej.

inf./fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje