wtorek, 20 października 2020 13:43

Nowy Sącz: Nękał, groził, a na koniec niemal spalił mieszkanie. Stalker w rękach policji

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Nękał, groził, a na koniec niemal spalił mieszkanie. Stalker w rękach policji

Kiedy jego wybranka nie chciała kontynuować znajomości, trzydziestoparolatek zaczął ją nękać i grozić. Zareagowała dopiero gdy podpalił drzwi jej mieszkania. Wtedy został zatrzymany przez sądeckich policjantów i usłyszał liczne zarzuty, a decyzją sądu na wyrok poczeka w areszcie.

Swojego rówieśnika poznała kilka miesięcy temu i nic nie wskazywało na to, że ta historia omal nie skończy się tragiczne. Gdy nie chciała już kontynuować tej znajomości, mężczyzna nagle stał się agresywny. Notorycznie wydzwaniał na jej telefon komórkowy, wysyłał smsy czy dzwonił domofonem. Gdy nalegała, by dał jej spokój, zaczął się awanturować, wyzywać ją, zastraszać i grozić podpaleniem. W końcu oblał drzwi jej mieszkania łatwopalną substancją i podpalił, w momencie kiedy była w środku.

Na szczęście kobieta w porę zauważyła dym wydobywający się spod drzwi wejściowych, a na miejsce zdarzenia zostali wezwani strażacy i policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę podpalenia w rejonie miejsca zdarzenia. W organizmie miał 2 promile alkoholu, a swoim działaniem spowodował straty w wysokości kilku tysięcy złotych.

Na podstawie obszernego materiału dowodowego sądeczanin usłyszał zarzut uporczywego nękania, kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Ponadto policjanci połączyli sprawy i zarzucili mu również kradzież rozbójniczą, której dopuścił się w jednym z sądeckich sklepów w sierpniu br. Za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia, ale z uwagi na to, że mężczyzna działał w warunkach recydywy (był już karany), sąd może orzec wyższy wymiar kary. Na wyrok poczeka już za kratami, ponieważ sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

inf./fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje