czwartek, 23 stycznia 2020 14:30

Nowy Sącz. Rewitalizacja Lasku Falkowskiego jeszcze w tym roku

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Rewitalizacja Lasku Falkowskiego jeszcze w tym roku

Ścieżka przyrodnicza w Lasku Falkowskim zmieni się nie do poznania. Miasto Nowy Sącz skutecznie aplikowało o pozyskanie środków na rewitalizację tego terenu. Dzięki pozyskanym środkom zostanie wykonana kompleksowa rewitalizacja tego miejsca, w tym odtworzenie zniszczonej małej architektury leśnej oraz wprowadzenie nowych elementów do wypoczynku, zabawy oraz ćwiczeń na wolnym powietrzu.

- Wszyscy sądeczanie wiedzą co to jest Lasek Falkowski oraz, że właśnie tutaj była kiedyś piękna ścieżka przyrodnicza, która przyciągała uczniów sądeckich szkół i spacerujących mieszkańców – mówił prezydent Ludomir Handzel. – Wiemy, że teren jest zaniedbany i zdegradowany, jednak krok po kroku rewitalizuje Nowy Sącz i wpisuję się w państwa oczekiwania. W zeszłym roku razem z partnerem ze Słowacji złożyliśmy wniosek o dofinasowanie rewitalizacji tego miejsca. Odbudujemy dawną świetność Lasku Falkowskiego razem ze ścieżka przyrodniczą. Złożyliśmy wniosek i skutecznie pozyskaliśmy kilkadziesiąt tysięcy euro na tę inwestycją. Zrealizujemy ją w tym roku.

Odnowiona ścieżka przyrodnicza w Lasku Falkowskim, będzie dostępna również dla turystów odwiedzających Sądecki Park Etnograficzny. Projekt będzie realizowany ze słowackim partnerem  - samorządem miejscowości Vyšné Ružbachy.

Kwota dofinansowania to 60 tysięcy euro.

inf. fot. wideo: UMNS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje