poniedziałek, 21 czerwca 2021 08:22

Nowy Sącz. Trzy dni koncertów w ramach Imienin Miasta. Kto zagra?

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Trzy dni koncertów w ramach Imienin Miasta. Kto zagra?

Piątek, sobota i niedziela pod hasłem koncertów - tak zapowiada się drugi weekend lipca, kiedy to w Nowym Sączu odbędą się Imieniny Miasta. Bilety są już dostępne. Jak kształtują się cenowo? Tutaj było wiele kontrowersji, bo poprzednio wstęp na wydarzenie był całkowicie darmowy.

Coroczna impreza, która nawiązuje do obchodów imienin patronki miasta św. Małgorzaty, w tym roku wywołała sporo kontrowersji. Podłożem do negatywnych komentarzy było ogłoszenie przez MOK opłat za bilety wstępu na koncerty. Do tej pory wydarzenie było bowiem bezpłatne, a fundusze na jego organizację pobierane były z tych przeznaczonych na promocję miasta. W tym roku miasto nie może do nich sięgnąć - zgodnie z decyzją podjętą przez radę na promocję nie ma pieniędzy.

Ta kwestia była też obiektem burzliwej dyskusji podczas sesji rady miasta. Ostatecznie głos zabrał prezydent Ludomir Handzel, który wyjaśnił, że bilety są ważne ze względów bezpieczeństwa, gdyż dadzą możliwość policzenia uczestników imprezy. - Symboliczny bilet spowoduje, że będzie można policzyć wchodzące osoby, a także zadbać o ich bezpieczeństwo - powiedział prezydent. Jak zapowiedział, pozostałe, towarzyszące wydarzeniu imprezy, będą bezpłatne.

Ostatecznie przedstawiono program tego wydarzenia. Piątek, sobota i niedziela będą wypełnione koncertami. Co ważne, w tym roku Imieniny Miasta odbędą się w nowo wyremontowanym Parku Strzeleckim.

W piątek na scenie amfiteatru pojawi się zwycięzca wiosennej edycji Szansy na Sukces - Tomasz Bulzak. Podczas koncertu oprócz najpopularniejszych utworów Niemena w uwspółcześnionych aranżacjach usłyszymy też mniej znane tytuły takie jak: „Status mojego ja”, „Począwszy od Kaina”, „Trąbodzwonnik”. Cena biletu to 30 złotych, a dla osób posiadających Kartę Nowosądeczanina - 15 złotych.

Gwoździem sobotniego programu jest koncert zespołu Wilki. Bilety na to wydarzenie to koszt 60 złotych, a dla osób, które posiadają Kartę Nowosądeczanina - symboliczna złotówka.

Niedziela upłynie pod szyldem lokalnych zespołów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Lachersi. Cena biletu na to wydarzenie to 10 złotych i złotówka dla osób, które posiadają Kartę Nowosądeczanina.

Plakat Imieniny Miasta / fot. UM Nowy Sącz
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje