sobota, 27 marca 2021 08:30

Nowy Szpital w Olkuszu: Kończą się wolne miejsca

Autor Norbert Kwiatkowski
Nowy Szpital w Olkuszu: Kończą się wolne miejsca

Rosnąca w ekspresowym tempie liczba zakażeń na COVID-19 paraliżuje szpitale w całym kraju. Podobnie sytuacja ma się w województwie małopolskim. Na radar wzięliśmy Nowy Szpital w Olkuszu, w którym sytuacja jest bardzo dynamiczna.

W rozmowie z naszą redakcją pani Marta Pióro, rzecznik prasowy placówki w Olkuszu odpowiedziała na najważniejsze pytania dotycząca obecnej sytuacji.

- W szpitalu w Olkuszu mamy obecnie 76 miejsc dla pacjentów z  potwierdzonym wynikiem na covid-19 ( w tym 6 miejsc do leczenia  respiratorem), 3 miejsca dla pacjentów z podejrzeniem zakażania. Jeśli  chodzi o liczbę pacjentów, to cały czas sytuacja się zmienia. Obecnie  na oddziale leczonych jest 66 pacjentów, 6 osób wymaga leczenia  respiratorem - komentuje.

Nowy Szpital w Olkuszu utworzył miejsca dla pacjentów covidowych na bazie kilku oddziałów.

- Miejsce dla pacjentów chorych na covid-19 szpital utworzył na bazie oddziałów wewnętrznego, kardiologicznego i zakaźnego. - kontynuuje.

Placówka w Olkuszu na bieżąco prowadzi szczepienia. Chętnych jest dużo, a każdy zainteresowany może się zgłosić za pośrednictwem kontaktu telefonicznego.

-  Zainteresowanie szczepieniami jest duże. Do dzisiaj w szpitalu podano 4600 dawek szczepionek. W Olkuszu szczepimy wszystkie uprawnione w ramach narodowego programu szczepień grupy: medyków, nauczycieli, seniorów, osoby chore przewlekle. Kontakt telefoniczny z punktem szczepień jest możliwy pod numerem: 516-142-346, w godz. 7:30-9:30 od poniedziałku-piątku.- oznajmiła.

Wśród pacjentów niezauważalne są obawy przed przyjęciem preparatu. W ostatnich dniach, pojawiło się wiele niepewności dotyczących szczepionki AstraZeneca, dlatego zdarzały się przypadki w innych placówkach, gdy zainteresowani nie przychodzili na zapisany termin.

-  Nie widzimy, żeby pacjenci rezygnowali sami ze szczepień. Szczepią się tym, co jest dostępne obecnie. Mieliśmy przypadki osób, które z przyczyn zdrowotnych musiały mieć przesunięty termin szczepienia. - zakończyła Marta Pióro, rzecznik prasowy Nowego Szpitala w Olkuszu.

Foto: Unsplash

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje