czwartek, 26 marca 2020 16:21

Nowy Targ: Minister Szumowski skomentował sprawę zwolnienia dyscyplinarnego pielęgniarki

Autor Mirosław Haładyj
Nowy Targ: Minister Szumowski skomentował sprawę zwolnienia dyscyplinarnego pielęgniarki

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski odniósł się w czasie programu „Fakty po faktach” do dyscyplinarnego zwolnienia położnej z Nowego Targu.

Do wydarzenia doszło, po tym jak kobieta umieściła na swoim profilu na Facebooku wpis poświęcony brakowi maseczek ochronnych w nowotarskim szpitalu, o czym pisaliśmy na naszym portalu.

– Wiadomo, że ludzie się boją i położna ma prawo się obawiać. Dyrektor powinien zapewnić jej te środki ochrony osobistej, jeżeli ma kontakt z pacjentem, np. takim, który jest gdzieś bezpośrednio na izbie przyjęć, na SOR

– powiedział minister w rozmowie z Piotrem Marciniakiem w „Faktach po faktach” TVN24. Łukasz Szumowski stwierdził, że choć działania obu stron było nerwowe, to jednak pielęgniarka nie powinna zostać zwalniania z pracy:

– Obie strony, pan dyrektor i pani pielęgniarka zareagowali gwałtownie. Na pewno nie powinna być zwalniana z pracy.

Do całej sprawy odniosła się również dyrekcja szpitala, która na stronie internetowej placówki opublikowała następujące oświadczenie:

Oświadczenie

Dyrekcji Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu

W związku z licznymi publikacjami dotyczącymi zwolnienia pracownicy PSzS w Nowym Targu Dyrekcja wskazuje, że podmiotem wyłącznie uprawnionym do uznania zasadności rozwiązania umowy o pracę jest sąd powszechny.
Dyrekcja Szpitala nie będzie publikować żadnych komentarzy, żadnych wyjaśnień ani odpowiedzi na kierowane zapytania w związku z dokonanym rozwiązaniem stosunku pracy. Media ani portale społecznościowe nie są miejscem, w którym taka dyskusja powinna się odbywać. Pracodawca i pracownik mają określone obowiązującymi przepisami prawa uprawnienia i obowiązki. Każda ze stron stosunku pracy jest uprawniona, aby z nich korzystać.
Dyrekcja Szpitala zastrzega sobie prawo do podjęcia dalszych działań, których celem będzie ochrona dóbr osobistych / wizerunku i dobrego imienia/ Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu oraz wskazanych z imienia i nazwiska osób zarządzających Szpitalem. Informujemy, że w każdym przypadku kierowania wypowiedzi wyczerpujących znamiona przestępstw: nawoływania do nienawiści, gróźb karalnych, znieważania i zniesławiania oraz naruszenia dóbr osobistych skierowane zostaną zawiadomienia do organów ścigania z wnioskiem o wszczęcie stosownych postępowań.
Dyrekcja
Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego
im. Jana Pawła II w Nowy Targu

Koronawirus w Małopolsce. Oprac. Głos24.pl
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: TVN
Fot.: Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu

Podhale - najnowsze informacje