poniedziałek, 24 lutego 2020 10:53

Nowy Targ. Trzymał w mieszkaniu nielegalną broń i tytoń

Autor Mirosław Haładyj
Nowy Targ. Trzymał w mieszkaniu nielegalną broń i tytoń

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali 48-letniego nowotarżanina, który posiadał nielegalnie broń palną, amunicję oraz krajankę tytoniową. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

20 lutego wieczorem kryminalni z nowotarskiej komendy znaleźli u jednego z mieszkańców Nowego Targu sześć kilogramowych worków z krajanką tytoniową. Mężczyzna był od dłuższego czasu podejrzewany o prowadzenie nielegalnej działalności. Funkcjonariusze podczas przeszukania drewnianej szopy znaleźli jeszcze ponad 14 kg krajanki zapakowanej w foliowe woreczki i worki jutowe. Łącznie zabezpieczono blisko 20 kg tytoniu oraz broń palną − długą i krótką, ponad 260 sztuk amunicji i elementy broni takie jak lufy, mechanizmy spustowe, zamki i szkielety pistoletów.

48-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Odpowie za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia oraz za posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wysokość należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na ponad 16  tys. złotych.

Fot. i inf.: KWP Małopolska

Podhale - najnowsze informacje