niedziela, 13 lutego 2022 00:18

Nowy Targ. Zmarł ceniony fotograf. "Wspaniały człowiek"

Autor Marzena Gitler
Nowy Targ. Zmarł ceniony fotograf. "Wspaniały człowiek"

Po ciężkiej chorobie odszedł "Zibi" Zbigniew Krauzowicz, pracownik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Nowego Targ, który uwieczniał na fotografiach życie miasta i jego mieszkańców. "Będzie nam Ciebie brakowało" - pożegnał go samorząd.

W wieku 57 lat zmarł Zbigniew Krauzowicz, podhalański dziennikarz, reporter i fotograf z Nowego Targu.

Zbigniew Krauzowicz mówił o sobie, że jest "kronikarzem miasta". Karierę rozpoczął publikując na łamach lokalnych podhalańskich gazet, potem stworzył własny portal. Przez pięć ostatnich lat Krauzowicz pracował w Wydziale Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ. Zgromadził olbrzymie archiwum swoich zdjęć, które przekazał samorządowi.

Zbigniew Krauzowicz  znany był też z działalności charytatywnej. W dowód uznanie otrzymał zakupionego w Hollywood "Oscara" od Zarządu Stowarzyszenia Podhalańska Iskierka Nadziei. Został też uhonorowanym tytułem "Przyjaciela Miejskiego Ośrodka Kultury".

Informację o jego śmierci przekazało Miasto Nowy Targ: "Z przykrością informujemy, że po wielu miesiącach walki z  chorobą w wieku 57 lat zmarł Nasz Przyjaciel, pracownik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji "Zibi" Zbigniew Krauzowicz. Najbliższej rodzinie składamy najszczersze kondolencje. Będzie nam Ciebie brakowało" - poinformowało na Facebooku.

Z przykrością informujemy, że po wielu miesiącach walki z chorobą w wieku 57 lat zmarł Nasz Przyjaciel, pracownik...

Opublikowany przez Miasto Nowy Targ Sobota, 12 lutego 2022

Pod postem pojawiło się mnóstwo wzruszających komentarzy: "Dobry, pozytywny człowiek kochający ludzi. Brak słów. Zibi spoczywaj w pokoju", Zbyszek zawsze byłeś, zawsze pogodny i chętny do pomocy. Żegnamy Cię w smutku" "Cudny i kochany człowiek …", "Wspaniały człowiek, zawsze uśmiechnięty", "Zbyszku Twoja śmierć poruszyła nas wszystkich. Byłeś dobrym sąsiadem" - napisali mieszkańcy Nowego Targu i przyjaciele "Zibiego".- "Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci".

Podhale

Podhale - najnowsze informacje