czwartek, 16 sierpnia 2018 07:47

Nowy wiadukt na Zakopiance

Autor Marzena Gitler
Nowy wiadukt na Zakopiance

Kierowcy na Zakopiance jeżdżą już nowym wiaduktem. Na DK7 oddano do użytku wiadukt na wężle Zabornia.

Na na budowanej S7 Lubień – Rabka Zdrój, odcinku Skomielna Biała – Rabka Zdrój, na węźle Zabornia został ukończony i oddany do ruchu pierwszy wiadukt. Jest to wiadukt w ciągu DK7, w kierunku na Chyżne, przebiegający nad budowaną drogą ekspresową. Zmianę wprowadzona 9 sierpnia. Po przełożeniu ruchu dotychczasowa droga, którą poruszali się kierowcy zostanie wyłączona z ruchu i rozebrana.

Przełożenie ruchu na nowy wiadukt jest niezbędne, by dalej budować S7. Do tej pory w poprzek budowanej drogi ekspresowej przebiegała droga DK7, do granicy państwa ze Słowacją, w miejscowości Chyżne - poinformowała GGDKiA.

Umowę na realizcję odcinka S7 Lubień – Rabka Zdrój podpisano we wrześniu ubiegłego roku. Całość inwestycji pochłonie 2 milardy 471 milionów 380 tysięcy złotych, w tym blisko 1,6 miliarda dofinansowaniaz Uni Europejskiej. Projestowana trasa na odcinku Skomielna Biała - Rabka Zdrój przebiega równolegle do Istniejącej DK7, krzyżując się z nią kilkukrotnie w rejonie Zbójeckiej Góry oraz miejscowości Zabornia. Na przecięciu z drogą krajową nr 28 zaplanowano węzeł Skomielna, natomiast przy skrzyżowaniu z droga krajową nr 7 na terenie gminy Rabka-Zdrój i Raba Wyżna zaplanowano węzeł Zabornia. rasę podzielono na rzy odciunki. Odcinek Skomielna Biała – Rabka Zdrój (S7); Rabka Zdrój - Chabówka (DK47), którego wykonawcą jest firma SALINI IMPREGILO S.p.A. z siedzibą w Mediolanie o wartości 615 mln zł powinien zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

mg, foto: GDDKiA

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka