środa, 25 listopada 2020 12:02

O jakie zabezpieczenia osiedla powinien zadbać deweloper?

Autor Głos 24
O jakie zabezpieczenia osiedla powinien zadbać deweloper?

Zdecydowana większość osób przy zakupie nowego mieszkania zwraca uwagę przede wszystkim na cenę, lokalizację i metraż. Jest to zrozumiałe, jednak oprócz tych rzeczy warto sprawdzić, jakie zabezpieczenie wybudowanego osiedla zapewni deweloper.

  1. Czy przy zakupie mieszkania warto kierować się bezpieczeństwem?
  2. Zabezpieczenie osiedla po stronie dewelopera czy wspólnoty?
  3. Oferty mieszkań położonych w bezpiecznych osiedlach
  4. Skuteczne sposoby zabezpieczenia osiedla

Od tego zależy nie tylko bezpieczeństwo rodziny, ale również ewentualna cena, za jaką będzie można później wynająć lub sprzedać taką nieruchomość. Mieszkania znajdujące się na chronionych i ogrodzonych osiedlach mają wyższe ceny niż te, które nie mają takich udogodnień.

Czy przy zakupie mieszkania warto kierować się bezpieczeństwem?

Początkowo to, czy deweloper zadba o zabezpieczenie osiedla, może się wydawać mało istotne, szczególnie jeżeli budynek dopiero powstaje i minie jeszcze wiele miesięcy, zanim będzie można w nim zamieszkać. Nie należy jednak lekceważyć takich rzeczy, ponieważ wiele osób przy wyborze nieruchomości chce znaleźć idealne miejsce dla siebie i swojej rodziny. Warto więc dołożyć wszelkich niezbędnych starań, aby było ono nie tylko ładne i nowoczesne, ale też bezpieczne. Błędne jest również przekonanie, że jeżeli ktoś nie ma aktualnie rodziny i żyje w pojedynkę, to kwestia bezpiecznego osiedla go nie dotyczy. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy spotka się drugą osobę, z którą będzie się chciało założyć rodzinę.

Zabezpieczenie osiedla po stronie dewelopera czy wspólnoty?

Czasami deweloperzy brak odpowiednich zabezpieczeń argumentują tym, że tego typu sprawami powinna się zająć wspólnota mieszkaniowa. Z jednej strony taka argumentacja ma sens, ale w praktyce, jeżeli osiedle od razu nie zostanie ogrodzone lub zabezpieczone w inny sposób, to później ciężko będzie to zmienić. Po sprzedaży wszystkich mieszkań ewentualne zmiany związane z bezpieczeństwem (jak zainstalowanie monitoringu lub dodatkowego oświetlenia na osiedlu) będą wymagały zebrania głosów większości mieszkańców, z czym może być duży problem. W dodatku cały proces będzie się przedłużał, dlatego najlepiej, aby mieszkanie już w momencie odbierania kluczy od dewelopera było zabezpieczone w sposób zgodny z oczekiwaniami osób, które będą tam mieszkały.

Oferty mieszkań położonych w bezpiecznych osiedlach

Nie każda firma deweloperska zabezpiecza stawiane przez siebie osiedla, dlatego wielu klientów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że mogą tego oczekiwać. Warto więc sprawdzić oferty nieruchomości, które zostały dobrze przemyślane już na etapie budowy i zapewnią lokatorom odpowiedni standard oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Znajdziesz je w serwisie https://obido.pl/rynek-pierwotny-warszawa/, gdzie regularnie zamieszczane są oferty deweloperów. Na początek wybierz lokalizację, cenę i metraż, a następnie rozpocznij przeglądanie ofert. W razie potrzeby możesz też zaznaczyć, czy interesujące cię mieszkanie ma znajdować się blisko metra, mieć dostęp do ogródka lub posiadać konkretną ilość pokoi.

Skuteczne sposoby zabezpieczenia osiedla

Jeżeli chodzi o popularne i skuteczne sposoby na zabezpieczenie osiedla, które stosowane są przez deweloperów, warto wymienić przede wszystkim trzy rzeczy:

  • ogrodzenie całego terenu i zamknięcie go szlabanem,
  • zainstalowanie nowoczesnego monitoringu, który zapewni wysoką jakość nagrań,
  • zatrudnienie ochrony, która zadba o bezpieczeństwo mieszkańców, samochodów oraz mieszkań.

Dodatkowo można pomyśleć o lepszym oświetleniu całego terenu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje