czwartek, 3 grudnia 2020 15:16

Oczekiwana zmiana w Wiśle Kraków. Czy nowy trener poprowadzi drużynę do zwycięstwa?

Autor Marzena Gitler
Oczekiwana zmiana w Wiśle Kraków. Czy nowy trener poprowadzi drużynę do zwycięstwa?

Stery pierwszej drużyny Białej Gwiazdy objął Peter Hyballa. Pierwszy ekstremalnie trudny sprawdzian czeka go już w piątek, podczas Derbów Krakowa.

Niemiecki szkoleniowiec podpisał z 13-krotnym mistrzem Polski umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Peter Hyballa urodził się 5 grudnia 1975 roku w niemieckim Bocholt. Ma również obywatelstwo holenderskie. W ojczyźnie prowadził m.in szkolenie młodzieży w VfL Wolfsburg czy Borussii Dortmund.

Na szczeblu seniorskim karierę na ławce trenerskiej rozpoczął w 2010 roku, obejmując zespół Alemannia Aachen. W Austrii przez ponad rok pracował z RedBull Juniors Salzburg oraz Sturm Graz.

W 2014 roku przyjął ofertę Bayeru Leverkusen, obejmując stanowisko asystenta trenera, by niedługo potem samodzielnie prowadzić drużynę jako tymczasowy główny szkoleniowiec. W CV nowego trenera Białej Gwiazdy znaleźć można także holenderski NEC Nijmegen, który prowadził w sezonie 2016/2017 czy Dunajską Stredę, w której spędził półtora roku. Ostatnim klubem Hyballi był NAC Breda.

Przypominamy, że po fatalnej serii porażek 28 listopada Wisła Kraków zakończyła współpracę z dotychczasowym trenerem Arturem Skowronkiem. Jego obowiązki, do czasu powołania nowego szkoleniowca przejęli Kazimierz Kmiecik i Grzegorz Mokry. Zmiana pierwszego trenera bardzo dobrze została odebrana przez kibiców Białej Gwiazdy, którzy przyjeli ją z ulgą i nadzieją.

inf. i foto: Wisła Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje