piątek, 11 czerwca 2021 09:21

Od kwaśnicy po jabłecznik. Tak świętowali Dzień Produktów Lokalnych w Ptaszkowej [VIDEO]

Autor Aleksandra Tokarz
Od kwaśnicy po jabłecznik. Tak świętowali Dzień Produktów Lokalnych w Ptaszkowej [VIDEO]

Dzień Produktów Lokalnych, który odbył się 6 czerwca w Ptaszkowej, był prawdziwą gratką dla łasuchów. Panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Grybów zadbały o podniebienia nawet tych najbardziej wymagających. Najlepszym dowodem na sukces tego przedsięwzięcia jest fakt, że przygotowanych przysmaków zabrakło nawet dla członków KGW...

To było prawdziwe święto - na stołach pojawiła się kwaśnica, kapusta z żeberkami, gołąbki z grzybami, pulpety w sosie, a do tego ciasta - drożdżowe, serniki, jabłeczniki i wiele innych. Regionalnych przysmaków mogli spróbować wszyscy. I jedli... aż im się uszy trzęsły! Potrawy okraszone były uśmiechami pań, które dodatkowo prezentowały regionalne stroje.

Odwiedziliśmy to wydarzenie z kamerą i poznaliśmy odpowiedź na najbardziej nurtujące nas pytania. Udało nam się także poznać przepis na tradycyjną grochówkę!

W czym tkwi sekret udanych wypieków i przygotowania potraw? Z czego składa się tradycyjny strój regionalny? Kiedy w nasze ręce trafi książka kucharska z regionalnymi potrawami? Odpowiedź w poniższym materiale.

Wydarzenie, którego organizatorem było Stowarzyszenie Turystyczna Wieś Retro odbyło się na placu przy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. W programie znalazła się przede wszystkim degustacja potraw regionalnych, serwowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Grybów. Ideą projektu było ukazanie dziedzictwa kulturowego, w tym kulinarnego, jako pola do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje