wtorek, 1 grudnia 2020 09:29

Od najbliższego weekendu ruszą kontrole stoków narciarskich. Dystans okazał się fikcją?

Autor Aleksandra Tokarz
Od najbliższego weekendu ruszą kontrole stoków narciarskich. Dystans okazał się fikcją?

Na wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia przekazał najnowsze informacje, w sprawie walki rządu z epidemią. Od najbliższego weekendu powrócą między innymi kontrole stoków narciarskich. Dystans okazał się tam fikcją?

Adam Niedzielski przekazał wczoraj, że od najbliższego weekendu ruszą kontrole stoków narciarskich.

-Jeśli potwierdzą one, że mamy naruszenie reżimu sanitarnego oraz będziemy mieli przyrost zachorowań, którego nie będzie można przypisać innym elementom, będę rekomendował zamknięcie stoków - poinformował szef resortu zdrowia.

Na Sądecczyźnie sezon narciarski już wystartował. W sobotę 28 listopada sezon zainaugurował ośrodek narciarski Słotwiny Arena.

-Jesteśmy gotowi przyjąć pierwszych narciarzy i snowboardzistów, wprowadzając szereg przemyślanych i staranie przygotowanych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo epidemiczne– deklarował Maciej Szymański– członek zarządu Słotwiny Arena.

Sezon narciarski na Sądecczyźnie wystartował! Które stoki są już otwarte?
“Stoki narciarskie i turystyczne będą otwarte w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom” – podał resort zdrowia. Mimo wielu zawirowań, ostatecznie stacje narciarskie rozpoczęły więc sezon. Gdzie na Sądecczyźnie [/informacje/nowy-sacz] można j…

W sobotę przed wyciągiem zebrał się tłum narciarzy. Szybko okazało się, że reżim sanitarny ciężko zachować. W sieci pojawiły się zdjęcia i nagrania, które pokazują jak wyglądała sobota w ośrodku Słotwiny Arena.

Grzegorz Lenartowicz, dyrektor do spraw komunikacji w "Grupie Pingwina", w skład której wchodzi stok Słotwiny Arena w rozmowie z RMF24.pl podkreślił, że tego, co wydarzyło się w pierwszy weekend na stokach, nie dało się przewidzieć. W całej Polsce otwartych było bowiem tylko pięć wyciągów.

-Polacy zechcieli spędzić czas na wolnym powietrzu i stąd taka frekwencja. Wyciągamy wnioski i najbliższy tydzień przepracujemy tak, aby u nas i w całej branży takie sytuacje nie miały miejsca. Zainstalowaliśmy już separatory oddzielające osoby oczekujące w kolejce do wyciągu –zapewnił Grzegorz Lenartowicz.

Osoby niestosujące się do obowiązku zasłaniania ust i nosa będą indywidualnie o to proszone. Dodatkowo stacja wprowadziła komunikaty dźwiękowe i wizualne, które przypominają o dystansie i dezynfekcji. Oddzielenie osób korzystających z wyciągu będzie możliwe dzięki separatorom, które pojawiły się przy wejściu. Dodatkowo, raz na dobę, infrastruktura, z którą mają styczność narciarze, będzie dezynfekowana.

inf. RMF24.pl, fot. Facebook/Krynica-Zdrój

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje