piątek, 27 listopada 2020 22:17

Sezon narciarski na Sądecczyźnie wystartował! Które stoki są już otwarte?

Autor Aleksandra Tokarz
Sezon narciarski na Sądecczyźnie wystartował! Które stoki są już otwarte?

"Stoki narciarskie i turystyczne będą otwarte w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom" – podał resort zdrowia. Mimo wielu zawirowań, ostatecznie stacje narciarskie rozpoczęły więc sezon. Gdzie na Sądecczyźnie można już szusować?

W środę, 25 listopada, sezon rozpoczęła stacja Master-Ski w Tyliczu. -Przed nami szalony narciarski weekend – zapowiada centrum narciarskie.

W najbliższy weekend stacja będzie otwarta w godzinach 8 – 20. Czynne będą kolej krzesełkowa, wyciąg orczykowy, główna trasa 700m oraz wyciąg taśmowy z trasą 150 m. W karczmie serwowane będą posiłki na wynos.

Sezon uważamy za otwarty!!! ❄️ Dziękujemy za stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego 👌 Fajnie, że byliście z nami i mamy nadzieję na kolejne dni zimowego szaleństwa ⛷🏂

Opublikowany przez Master-Ski Środa, 25 listopada 2020

W sobotę 28 listopada sezon inauguruje ośrodek narciarski Słotwiny Arena. Sprzyjająca aura od kilku dni umożliwiała pracę sytemu naśnieżania, dzięki któremu przygotowana została główna trasa.

- Jesteśmy gotowi przyjąć pierwszych narciarzy i snowboardzistów, wprowadzając szereg przemyślanych i staranie przygotowanych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo epidemiczne – deklaruje Maciej Szymański – członek zarządu Słotwiny Arena.

Inwestycją, która szczególnie ucieszy snowboardzistów jest nowy Snow Park, który niebawem zostanie oddany do użytku. W jego skład wchodzi ciąg przeszkód o różnej skali trudności, rozmieszczonych na trasie długości blisko 400 m.

- Nowości i udogodnień w tym sezonie będzie więcej - mówi Maciej Szymański. Trwają prace przy budowie dodatkowego oświetlenia stoku, dzięki któremu nocna jazda będzie jeszcze przyjemniejsza i bardziej bezpieczna. W trakcie realizacji jest budynek obsługi technicznej wraz z pomieszczeniem dla osób obserwujących naukę jazdy na stoku dla początkujących, tarasem widokowym i toaletą.

28 listopada ośrodek będzie czynny od 8:00 do 21:00 z przerwą na ratrakowanie w godz. 16:00 – 18:00.

Do sezonu przygotowuje się stacja narciarska Tylicz.ski. - Zapraszamy do nas w przyszłym tygodniu. Datę otwarcia podamy w najbliższych dniach – informuje w mediach społecznościowych.

Jak myślicie Królowej Śniegu ❄️👸 spodobałoby się u nas? 😀❄️☃️💨

Opublikowany przez Stacja Narciarska TYLICZ.ski Czwartek, 26 listopada 2020

Jaworzyna Krynicka sezon planuje rozpocząć 11 grudnia.  - Prognozy są optymistyczne i w tym dniu do Waszej dyspozycji czynne będą stoki numer 1, 2 oraz 5 – informuje.

Śniegu u nas coraz więcej, start sezonu się zbliża, dlatego czas powiedzieć o tegorocznych nowościach 💥 W tym sezonie,...

Opublikowany przez Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A. Piątek, 27 listopada 2020

Stacja narciarska Wierchomla w mediach społecznościowych poinformowała, że stoki są naśnieżane. Wkrótce narciarze zostaną zaproszeni do białego szaleństwa.

Podobnie sytuacja wygląda w ośrodku Cieniawa SKI. Według zapewnień sezon ruszy tam za tydzień.

Ograniczenia na stokach

Obostrzenia przewidują, że na stokach będzie limit osób - jedna na 100 metrów. Na wyciągach nie będą mogły jeździć ze sobą osoby niezamieszkujące wspólnego gospodarstwa domowego, które nie mają wspólnego noclegu lub nie podróżowały wspólnie do stacji turystyczno-narciarskiej.

Pojawiły się także zalecenia, aby kompleks podzielić na strefy, by pracownicy poszczególnych stref mieli ze sobą jak najmniejszy kontakt. Resort zdrowia i GIS rekomendują, aby ośrodki narciarskie rozłożyły równomiernie w ciągu dnia ruch narciarzy i turystów korzystających z urządzeń transportu linowego. W ciągu dnia przeprowadzana ma być dezynfekcja obiektu i sprzętu, który zwracają wypożyczający.

Zarządcy wyciągów narciarskich powinni też umożliwić zachowanie odstępów pomiędzy klientami czekającymi w kolejce do przejazdu. Mają nie dopuszczać do tego, by narciarze gromadzili się w grupach. Osoby korzystające z wyciągów wspólnie (np. rodzina i osoby podróżujące razem) będą musiały zakrywać usta i nos.

fot. Słotwiny Arena

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje