środa, 19 kwietnia 2023 09:18

Ogromna burza w sieci. Skandaliczne zachowanie turystki na tle Bramy Śmierci w KL Auschwitz

Autor Norbert Kwiatkowski
Ogromna burza w sieci. Skandaliczne zachowanie turystki na tle Bramy Śmierci w KL Auschwitz

Są takie miejsca, gdzie po prostu wypada, a nawet trzeba umieć uszanować historię. Jednym z nich jest niewątpliwe Muzeum Auschwitz, gdzie turyści mają szansę naocznie zobaczyć skalę tragedii jaka wydarzyła się w czasie II Wojny Światowej. Niestety poniższy przykład pokazuje, że nie dla wszystkich jest to oczywiste...

W ostatnich dniach w sieci przewinęła się prawdziwa lawina krytyki, po tym jak jedna z dziennikarek z Wielkiej Brytanii opublikowała na twitterze zdjęcie obrazujące niestosowne zachowanie turystów, którzy uśmiechnięci siedzieli na torach, spacerowali po nich i wykonywali pamiątkowe zdjęcia.

Zwłaszcza jedna z młodych kobiet wykazała się kompletnym brakiem szacunku, ponieważ siedząc na torach prowadzących do Obozu postanowiła... eksponować swoje wdzięki.

Poza gigantyczną krytyką ze strony zdenerwowanych internautów - i to z całej Europy - głos w tej sprawie zabrało również samo Muzeum Auschwitz.

  • Zdjęcia mogą mieć dla odwiedzających ogromną wartość emocjonalną i dokumentacyjną. Obrazy pomagają nam zapamiętać. Przychodząc do Muzeum Auschwitz odwiedzający powinni pamiętać, że wkraczają na autentyczny teren byłego obozu, w którym zamordowano ponad milion osób. Szanuj ich pamięć - czytamy w komunikacie Muzeum Auschwitz na Twitterze

Warto wspomnieć, że tylko w 2022 roku - 1,184 mln osób zwiedziło w ubiegłym roku Muzeum Auschwitz. Najliczniejszą grupę w 2022 r. stanowiły osoby z Polski. Odwiedzający przyjeżdżali też z Wielkiej Brytanii, Czech, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji, Włoch, Słowacji i Ukrainy.

Foto: Wikipedia

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka