poniedziałek, 5 czerwca 2023 09:35

Ogromny pożar w krakowskiej Nowej Hucie. Czy to celowe podpalenie?

Autor Patryk Trzaska
Ogromny pożar w krakowskiej Nowej Hucie. Czy to celowe podpalenie?

Kłęby czarnego dymu widoczne z wielu kilometrów oraz wszechobecny smród. Tak wyglądały wczoraj (4 czerwca) okolice Nowej Huty, gdzie doszło do ogromnego pożaru składowanych śmieci i opon oraz budynku będącego pustostanem. Strażacy przez kilka godzin walczyli z żywiołem.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór. Około godziny 18:30 nad Ujastkiem Mogilskim pojawiły się kłęby czarnego dymu, który był widoczny z wielu kilometrów. Szybko okazało się, że płonie teren dzikiego wysypiska śmieci  po dawnej stacji benzynowej.  

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażami zastali rozwinięty pożar dużej ilości składowanych śmieci i opon oraz budynku będącego pustostanem. Do pomocy ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze z JRG 1, JRG 4, JRG 7 oraz Zakładowej Straży Pożarnej SOPiRG ArcelorMittal Polska. Druhowie przez silnie panujące zadymienie cały czas pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Pożar ugaszano po kilku godzinach.  

Całą sprawę skomentował w mediach społecznościowych Michał Drewnicki – wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, sugerując, że pożar może nie być przypadkiem. "Stosunkowo niedawno interweniowałem w sprawie uprzątnięcia dzikiego wysypiska śmieci i szkieletora po dawnej stacji benzynowej przy Ujastku Mogilskim. Udało się uzyskać informacje, że na koszt właściciela teren zostanie oczyszczony, a budynek rozebrany. Ciekawe, że chwile potem nagle wszystko płonie, aż dym widać z połowy miasta. Będę informował o dalszych krokach. Pozdrawiam!" – napisał radny Prawa i Sprawiedliwości.

Stosunkowo niedawno interweniowałem w sprawie uprzątnięcia dzikiego wysypiska śmieci i szkieletora po dawnej stacji...

Opublikowany przez Michała Drewnickiego Niedziela, 4 czerwca 2023

fot. kdt Grzegorz Glanowski  – CS PSP w Częstochowie/Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka