poniedziałek, 20 września 2021 09:58

Olejek do brody i inne kosmetyki do pielęgnacji zarostu – skompletuj swój zestaw

Autor Artykuł sponsorowany
Olejek do brody i inne kosmetyki do pielęgnacji zarostu – skompletuj swój zestaw

Tak jak istotny jest dobór właściwych kosmetyków do włosów, tak też panowie zmagają się z jeszcze jednym problemem – zakupem produktów do brody. Pojawia się ich coraz więcej na sklepowych półkach, przez co podjęcie decyzji może być nieco utrudnione. Olejek do brody, szampon, balsam… a do tego jeszcze niezbędne akcesoria, takie jak choćby grzebień czy ręcznik. Skompletuj swój własny zestaw i dowiedz się, jak poprawnie dbać o zarost.

Czy pielęgnacja brody musi być skomplikowana?

Niektórzy mężczyźni rezygnują z dbania o brodę, obawiając się tego, że codzienna pielęgnacja może być nieco skomplikowana. Wolą regularnie przycinać zarost, co nierzadko prowadzi do podrażnień skóry, a już zwłaszcza jeżeli sięgają po nieodpowiednie żele do golenia i źle wyprofilowane maszynki. Tymczasem olejek do brody czy właściwie dobrany szampon potrafi sprawić, że włoski będą rosły bez konieczności stosowania wymagających i czasochłonnych zabiegów. Podstawowa pielęgnacja brody to zaledwie kilka kosmetyków, które dobieramy według własnych potrzeb. Ważna jest natomiast regularność ich stosowania oraz – od czasu do czasu – pojawienie się u barbera lub przycięcie zarostu w domu.

Popularne kosmetyki do brody

Jeżeli chcemy skomponować właściwy zestaw produktów, które pomogą nam dbać o zarost, powinniśmy zacząć od przyjrzenia się bliżej swój skórze oraz temu, jak rośnie nasza broda. Jeżeli nie jest ona zbyt gęsta, a włoski rosną bardzo wolno, to idealnym rozwiązaniem może być olejek do brody. Niezbędny okazuje się także szampon, który nie będzie podrażniał cery, ale jednocześnie dokładnie oczyści ją i przygotuje na kolejne kroki pielęgnacyjne. Skuteczna bywa także odżywka, w przypadku której możemy wzmocnić brodę oraz sprawić, że będzie ona prostsza w codziennym układaniu.

Jednak same kosmetyki bywają niewystarczające, jeżeli chcemy ujarzmić buntownicze włoski. Co w takim przypadku? Grzebień i szczotka powinny znaleźć się w naszej kosmetyczce. Dobrze, aby były wykonane z solidnych materiałów. Niezwykle popularne są drewniane grzebienie, który mają szeroki rozstaw ząbków. Ale czym wycierać zarost? Może być to ręcznik z mikrowłókien. Twarzy nie pocieramy, a jedynie delikatnie odciskamy nadmiar wody.

Jaki olejek do brody będzie najlepszy?

Zanim zakupimy olejek do brody, powinniśmy zastanowić się, jakie składniki aktywne będą dla nas szczególnie ważne. Niektórzy mężczyźni zmagają się z problemem bardzo twardego, trudnego do ujarzmienia zarostu. W takim przypadku perfekcyjnie sprawdzi się kosmetyk, który zawiera dodatki zmiękczające. Ułatwi to rozczesywanie brody, a nawet jej układanie. W przypadku, gdy występuje problem z gęstością lub szybkością wzrostu, najlepiej jest wybrać produkt zawierający m.in. kofeinę, imbir czy kurkumę.

Jak poprawnie aplikować olejek do brody?

Jeżeli wybraliśmy już odpowiedni produkt, dobrze jest poznać zasady jego właściwej aplikacji. Należy też zachować kolejność, według której będziemy aplikować kosmetyki zarówno rano, jak i wieczorem. Zaczynamy zawsze od mycia, do którego używamy szamponu lub mydła. Później możemy sięgnąć po odżywkę, chociaż nie jest to obowiązkowe. Doskonale spisują się preparaty w piance. Przeczesanie brody jest bardzo ważne, aby pomóc włoskom we właściwym ułożeniu.

A jak aplikować olejek do brody? Niewielką ilość nakładamy najpierw na dłonie. Preparat możemy delikatnie rozgrzać poprzez pocieranie (przy niektórych składnikach aktywnych jest to naprawdę dobre rozwiązanie). Następnie bardzo delikatnie rozprowadzamy kosmetyk na długości włosków. Pilnujemy, aby nie było go zbyt dużo, ponieważ efekt może nas rozczarować. Zarost powinien wyglądać na zadbany i wypielęgnowany. Jak często stosujemy olejek do brody? Niektórzy twierdzą, że wystarczy sięgnąć po niego tylko rano, natomiast nie ma przeciwwskazań, aby w razie potrzeby nałożyć go ponownie w czasie dnia lub wieczorem. Pamiętajmy jednak o regularnym myciu twarzy, ponieważ resztki kosmetyku mogą osadzać się na skórze, co spowoduje problem z zatykaniem porów albo wzmaga produkcję naturalnego łoju.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje