piątek, 24 stycznia 2020 07:09

Olkusz: Co uczniowie IV LO wiedzą o narkotykach?

Autor Tomasz Stępień
Olkusz: Co uczniowie IV LO wiedzą o narkotykach?

W  środę 22 stycznia w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu   odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Komendy Powiatowej  Policji w Olkuszu dotyczące używania narkotyków oraz substancji  psychoaktywnych.

„Narkotyki  i dopalacze zabijają” to kampania o charakterze  edukacyjno-informacyjnym skierowana do dzieci i młodzieży, która została  opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych  zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.  Jej celem jest  zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń  związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy,  w tym konsekwencji zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych.

Podczas  spotkania z młodzieżą młodszy aspirant Marika Guzik-Gajda oraz  dzielnicowy aspirant sztabowy Łukasz Zańko omówili zasady  odpowiedzialności prawnej osób nieletnich za popełniane czyny karalne,  oraz czyny świadczące o demoralizacji, opierając się o przepisy ustawy o  przeciwdziałaniu narkomanii, a także o konkretne przykłady prowadzonych  spraw.  Młodzież chętnie aktywnie  uczestniczyła w dyskusji na temat aspektów prawnych i zdrowotnych  związanych z zażywaniem i posiadaniem narkotyków.

Olkusz - najnowsze informacje