czwartek, 30 września 2021 14:00

Podróżował z córką i jej koleżanką. Miał... 4 promile alkoholu we krwi

Autor Norbert Kwiatkowski
Podróżował z córką i jej koleżanką. Miał... 4 promile alkoholu we krwi

To się nazywa skrajna nieodpowiedzialność, która mogła zakończyć się tragedią. Wolbromscy policjanci zostali wezwani do wypadku pijanego kierowcy, który zasłabł podczas jazdy, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wpadł do rowu. Wiózł córkę i jej koleżankę.

W środę (29 września br.), o godzinie 16:40 policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu, w powiecie olkuskim  zostali wezwani do kolizji drogowej, do której doszło na drodze wojewódzkiej nr 794 w pobliżu miejscowości  Chełm. Jak wstępnie ustalili, 39-letni kierujący pojazdem marki Fiat Punto, jadąc w stronę Krakowa zasłabł, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do rowu. Mężczyzna podróżował ze swoją 16–letnią córką i jej 15-letnią koleżanką.

Na szczęście żadna z tych osób nie odniosła obrażeń. Jak się okazało, mężczyzna nie dość, że choruje na cukrzycę, to w trakcie jazdy był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci przewieźli mężczyznę do szpitala, gdzie pobrali mu krew do badania. Teraz 39-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Takie zachowanie kierowcy jest skrajnie nieodpowiedzialne. Pijany kierowca jest zagrożeniem na drodze i może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.  Każdy może zadzwonić  -  nawet anonimowo -  pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien  powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje